Казкові Іскорки з лялькового театру від ЮНІСЕФ допоможуть дошкільнятам опанувати ключові життєві навички

Казкові Іскорки з лялькового театру від ЮНІСЕФ допоможуть дошкільнятам опанувати ключові життєві навички

Укрінформ

Київ, 24 травня 2023 року. Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) спільно з Міністерством освіти і науки України запустили ляльковий театр «Іскорки суперсил» для підтримки розвитку й навчання дітей віком від 3 до 6 років в умовах призупинення освітнього процесу в дитячих садочках через війну. Через інтерактивну гру з казковими персонажами діти навчаться краще ладнати з однолітками та дорослими, розуміти свої емоції, дізнаються більше про навколишній світ, здорове харчування та безпечну поведінку, розвиватимуть креативність.

«Ляльковий театр від ЮНІСЕФ допоможе дошкільнятам здобувати суперсили — важливі життєві навички, які знадобляться їм зараз і в дорослому житті, — наголосив заступник голови Представництва ЮНІСЕФ в Україні Дуглас Хейгеман. — Ранні роки визначають подальше життя й реалізацію потенціалу дитини. Для нас важливо надати батькам, опікунам і вихователям додаткові та альтернативні навчальні ресурси для щоденного розвитку дітей дошкільного віку, що особливо важливо в умовах війни».  

Як показало національне репрезентативне дослідження серед батьків, проведене ЮНІСЕФ в Україні спільно з соціологічною групою «Рейтинг» у січні 2023 року, батьки кожної третьої дитини віком 3–6 років не водять її до дитячого садочка. Найскладніша ситуація у прифронтових населених пунктах, де віддати дітей до садочка не мають змоги 76% респондентів. А серед опитаних сімей переселенців 75% вказали, що їхні діти дошкільного віку не ходять до садочка. Серед основних причин батьки називають закриті садочки, відсутність у них укриттів, небажання довіряти безпеку дітей будь-кому ще.

“Через повномасштабне вторгнення багато дошкільнят втратили можливість відвідувати дитячий садок та спілкуватися з однолітками. Щоб діти безперервно розвивались, спільно з ЮНІСЕФ ми розробили альтернативні інструменти розвитку навичок дошкільнят, які доступні всім. Інтерактивний ляльковий театр «Іскорки суперсил» — це захоплива гра для малечі, яка навчить краще розуміти навколишній світ та себе”, — Оксен Лісовий, міністр освіти та науки України.

Аби не втратити цінний для інтелектуального і психоемоційного розвитку дитини час, ЮНІСЕФ розробив 10 театралізованих сценаріїв із різними сюжетами, що зображують різноманітні ситуації з повсякденного життя. Зацікавити малечу допоможуть Іскорки — герої лялькового театру. Бринь, Жуж, Пум та Міо поведуть малечу до парку та дитсадка, пограють із ними на майданчику та почитають у книгарні, придбають корисну їжу в магазині, перейдуть дорогу, а також відвідають сад та город. Після розігрування кожного сценарію діти матимуть змогу виконати вправи в ігровій формі для засвоєння матеріалу.

Всі матеріали, розроблені експертами ЮНІСЕФ в Україні, вже доступні на платформі НУМО в розділі «Іскорки суперсил». Батьки і вихователі зможуть безкоштовно завантажити готові сценарії або створити власні, використовуючи інструменти лялькового театру.

Продовженням проєкту стануть 10-серійний мультфільм «Іскорки суперсил» та книга, в 10 казках якої змальовані знайомі дитині ситуації та пропонуються практичні вправи і завдання. 

Довідково:

Щоб допомогти розвивати 16 навичок, які важливо опанувати дитині 3–6 років, ЮНІСЕФ спільно з Міністерством освіти і науки України розробили та запустили:

  • платформу розвитку дошкільнят НУМО про навички дошкільного періоду в простій, зрозумілій формі з практичними порадами та вправами для розвитку навичок у дітей;

  • безкоштовний офлайн-застосунок із інтерактивними іграми для дошкільнят, щоденними порадами для батьків та матеріалами, які сприятимуть гармонійному розвитку дітей;

  • онлайн-садок НУМО з розвивальними та пізнавальними анімаційними відео про навколишній світ, різноманітними експериментами, майстерками та руханками для дітей 3–6 років;

  • чат-бот у Viber та Telegram, що виконує роль планера — повноцінного й поступового методологічного донесення матеріалу.

У 2022 році понад 5 мільйонів людей скористалися продуктами НУМО для розвитку дошкільнят.

#####

Про ЮНІСЕФ 

ЮНІСЕФ працює у найважчих регіонах для охоплення найбільш вразливих дітей. Ми працюємо у 190 країнах і територіях для кожної дитини, щоб забезпечити кращий світ для всіх. Більше про ЮНІСЕФ та нашу роботу для дітей: www.unicef.org/ukraine.

#####

За додатковою інформацією звертайтеся до

Олександри Буринської, спеціалістки з комунікацій, oburynska@unicef.org, +38 097 259 81 83.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-