ПОСТАНОВА Верховної Ради України

ПОСТАНОВА Верховної Ради України

Укрінформ
Про вихід Верховної Ради України з Угоди про Міжпарламентську Асамблею держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав

Враховуючи незворотність європейського та євроатлантичного курсу України, а також повноваження Верховної Ради України щодо реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору, закріплені в Конституції України, та статтю 16 Угоди про Міжпарламентську Асамблею держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав від 27 березня 1992 року, до якої Верховна Рада України приєдналася згідно з Постановою Верховної Ради України "Про приєднання Верховної Ради України до Угоди про Міжпарламентську Асамблею держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав" від 3 березня 1999 року № 463-XIV,

Верховна Рада України постановляє:

1. Вийти з Угоди про Міжпарламентську Асамблею держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав від 27 березня 1992 року.

2. Взяти до відома, що Угода про Міжпарламентську Асамблею держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав від 27 березня 1992 року втратила значення чинного документа міжпарламентського співробітництва починаючи з 16 січня 1996 року, коли набрала чинності Конвенція про Міжпарламентську Асамблею держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав від 26 травня 1995 року, яку Україна не підписала і не ратифікувала, а з 19 лютого 2014 року Верховна Рада України припинила міжпарламентське співробітництво в рамках Міжпарламентської Асамблеї держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав.

3. Ця Постанова Про вихід Верховної Ради України з Угоди про Міжпарламентську Асамблею держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав набирає чинності з дня її прийняття.

Голова Верховної Ради України Р.СТЕФАНЧУК

м. Київ

3 травня 2023 року

№ 3092-IX

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-