Понад 10  000 шкільних психологів створили мережу психосоціальної підтримки дітям, їх батькам та освітянам

Понад 10 000 шкільних психологів створили мережу психосоціальної підтримки дітям, їх батькам та освітянам

Укрінформ

В рамках Екосистеми психологічної допомоги у сфері освіти, яку запровадило Міністерство освіти та науки України спільно з Інститутом модернізації змісту освіти і Асоціацією інноваційної та цифрової освіти, була започаткована Комунікаційна платформа для практичних (шкільних) психологів.

«Практичні психологи є наразі основною ланкою реалізації психосоціальної підтримки та надання першої психологічної допомоги учасникам освітнього процесу, які знаходяться на передовій цього фронту. Саме тому ми створили Комунікаційну платформу для можливості обміну кращими практиками із залученням провідних українських та іноземних фахівців. Від імені Міністерства освіти і науки України я дякую всім нашим фахівцям, а також партнерам, які підтримують цей проєкт», - зазначила заступниця Міністра освіти і науки України Віра Рогова.

Відтепер, щомісяця проходитимуть вебінари, під час яких для практичних психологів будуть:

  • презентуватись ефективні сервіси та інструменти, якими вони можуть скористатись під час своєї роботи,
  • проводитись майстер-класи від провідних українських та іноземних фахівців,
  • обговорюватись актуальні питання, які постають перед психологами під час роботи у закладах освіти.

      «Наприкінці минулого року ми надіслали лист на всі регіони з пропозицією до практичних психологів створити власну професійну мережу і за декілька тижнів понад 10 000 шкільних психологів виявили бажання взяти участь у роботі Комунікаційної платформи», - повідомив Директор Інституту модернізації змісту освіти Євген Баженков.

Першим свій майстер-клас «Як знайти ресурсний стан під час війни» провів відомий телевізійний ведучий та психолог Дмитро Карпачов.

«Окрім щомісячних вебінарів, практичні психологи мають можливість постійно спілкуватись між собою 24/7 у Телеграм-каналі. Надалі ми будемо створювати нові і нові можливості для підвищення кваліфікації освітян у питаннях надання психологічної допомоги», - сказала Виконавчий директор Асоціації інноваційної та цифрової освіти, Координаторка мережі Українських Освітніх Хабів Марія Богуслав.

Реалізація цієї ініціативи стала можливою завдяки підтримці міжнародних партнерів.

«Підтримка ментального здоров’я, особливо для дітей, сьогодні є вкрай актуальним викликом для України, тому ми з великим задоволенням беремо участь у цьому проєкті» - поділився своїми думками  заступник аташе Посольства США в Україні Скотт Вітмор.

«Ми з радістю розпочали співпрацю з Асоціацією інноваційної та цифрової освіти, яка має широкий досвід реалізації освітніх проєктів в Україні та переконані, що постійний обмін успішними практиками, а також спільне обговорення актуальних питань, дозволить практичним психологам принести максимальну користь кожній дитині або педагогу, які будуть потребувати психологічної допомоги», - підсумувала регіональна менеджерка Міжнародної гуманітарної організації «Людина в біді» Дар’я Кузнецова.

Запис першого вебінару можна подивитись тут.

Нагадаємо, що під час Всеукраїнського освітнього форуму «Нові виміри безпеки: виклики та рішення» була презентована Екосистема психологічної допомоги у сфері освіти, яку запроваджує Міністерство освіти і науки України, Інститут модернізації змісту освіти і Асоціація інноваційної та цифрової освіти, в межах ініціативи Першої леді України Олени Зеленської зі створення Національної програми ментального здоров’я.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-