Верховний комісар ООН у справах біженців закликав негайно припинити війну в Україні, яка призвела до переміщення понад 10 мільйонів людей

Верховний комісар ООН у справах біженців закликав негайно припинити війну в Україні, яка призвела до переміщення понад 10 мільйонів людей

Укрінформ

Гуманітарна система робить все можливе, щоб охопити вразливих людей по всій країні.

31 березня 2022

Львів, Україна – Здійснивши візит в Україну вперше після російського військового наступу, Верховний комісар ООН Філіппо Гранді рішуче закликав припинити війну. Він також закликав міжнародне співтовариство надати підтримку мільйонам мирних жителів, які постраждали від бойових дій, включаючи чверть населення, яке було змушене покинути свої домівки.

«Швидкість переміщення в поєднанні з величезною кількістю постраждалих за такий короткий час є безпрецедентною в сучасній європейській історії», – сказав Гранді, завершуючи візит в Україну.

Страждають мирні жителі, а понад 10,5 мільйонів людей були переміщені в межах України або за кордон як біженці. Ще 13 мільйонів людей потребують термінової гуманітарної допомоги по всій країні.

«Я розмовляв з жінками, з дітьми, які сильно постраждали від цієї війни. Шоковані та травмовані, вони рятувались від жорстоких бойових дій, полишаючи свої домівки, а часто і своїх рідних. Потреби у захисті та гуманітарних потребах є величезними і продовжують зростати. І хоча гуманітарна допомога є надзвичайно важливою, сама по собі вона не може дати їм те, чого вони дійсно потребують – а це мир», – додав він.

Після зустрічей з представниками українського уряду Гранді сказав: «Я глибоко вражений лідерством, яке продемонструвала українська влада на всіх рівнях у реагуванні на гуманітарну кризу, а також самовідданістю та стійкістю українського народу, який прихищає мільйони своїх переміщених співвітчизників».

Гранді підтвердив прихильність УВКБ ООН залишатися в Україні та допомагати українцям в самій країні та в сусідніх країнах. УВКБ ООН, яка діє в Україні протягом 28 років, зосереджує свою діяльність на захисті, екстреній житловій допомозі та грошовій підтримці під загальним керівництвом уряду та у координації з усією системою Організації Об’єднаних Націй.

Разом із місцевою владою та представниками громад Гранді відвідав центр прийому внутрішньо переміщених осіб, який був створений місцевою владою й підтриманий УВКБ ООН. Це один із 70 центрів, які вже пройшли оцінку потреб та були обладнані, в той час як над підготовкою інших триває робота. УВКБ ООН допомагає покращити умови проживання таких центрів прийому, як той, який відвідав пан Гранді, щоб вони могли приймати внутрішньо переміщених українців, які потребують притулку.

У центрі прийому Гранді був свідком того, як люди реєструвалися для отримання грошової допомоги через програму УВКБ ООН, призначену для допомоги особливо вразливим переміщеним особам, таким як люди з інвалідністю та люди похилого віку, покривати витрати на основні потреби, такі як проживання, харчування, одяг та предмети гігієни. Програма УВКБ ООН, яка впроваджується в кількох областях, має на меті охопити 360 000 осіб із підтримкою на суму 80 мільйонів доларів протягом перших трьох місяців і доповнює урядову програму соціальної допомоги.

Але щоб реагувати в необхідних масштабах, сказав Гранді, гуманітарні організації повинні мати можливість безпечно доставляти допомогу нужденним українцям, де б вони не були.

«Гуманітарна система робить все можливе, щоб охопити вразливих людей по всій країні, але безпека працівників гуманітарної допомоги та цивільних осіб, які отримують допомогу, має бути гарантована. Це фундаментальний принцип міжнародного гуманітарного права, який необхідно поважати. Від цього залежать життя”, – сказав він.

Гранді також звернувся до міжнародної спільноти з проханням надання більшої кількості ресурсів для гуманітарної допомоги. «Підтримка та солідарність, яку досі виявили донори, сусідні країни та приватні особи з усього світу, були надзвичайними», – сказав він. «Але потреби тут, в Україні, зростають, і міжнародна спільнота має продовжувати підтримувати найбільш незахищених українців».

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-