ПОСТАНОВА Верховної Ради України

ПОСТАНОВА Верховної Ради України

Укрінформ
Про внесення змін до Постанови Верховної Ради України "Про встановлення іменних стипендій Верховної Ради України студентам вищих навчальних закладів" щодо зміни розміру іменних стипендій Верховної Ради України та уточнення окремих термінів

Верховна Рада України постановляє:

I. Постанову Верховної Ради України "Про встановлення іменних стипендій Верховної Ради України студентам вищих навчальних закладів" від 5 червня 1996 року № 226/96-ВР (Відомості Верховної Ради України, 1996 р., № 32, ст. 154; 2010 р., № 30, ст. 403; 2017 р., № 18, ст. 228; 2019 р., № 2, ст. 18) викласти у такій редакції:

"ПОСТАНОВА

ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про встановлення іменних академічних стипендій Верховної Ради України здобувачам фахової передвищої та вищої освіти

З метою морального і матеріального заохочення здобувачів фахової передвищої та вищої освіти Верховна Рада України постановляє:

1. Заснувати для здобувачів фахової передвищої та вищої освіти, які виявили особливі успіхи в навчанні, дослідницькій та науковій роботі, 500 іменних академічних стипендій Верховної Ради України (далі - стипендії), у тому числі:

175 стипендій - здобувачам фахової передвищої освіти;

325 стипендій - здобувачам вищої освіти.

2. Установити такі розміри стипендій:

для студентів закладів фахової передвищої освіти, які здобувають освітньо-кваліфікаційний рівень "молодший спеціаліст", освітньо-професійний ступінь "фаховий молодший бакалавр", освітні ступені "молодший бакалавр" та "бакалавр", - 3320 гривень на місяць;

для студентів закладів вищої освіти, наукових установ, які здобувають освітні ступені "молодший бакалавр", "бакалавр" або "магістр", - 4400 гривень на місяць.

3. Установити, що стипендії призначаються згідно з наказами керівників центральних органів виконавчої влади, в межах квот, встановлених Міністерством освіти і науки України для закладів фахової передвищої та вищої освіти, щорічно з 1 вересня на один навчальний рік за результатами літнього семестрового контролю попереднього навчального року і виплачуються за рахунок коштів, передбачених у загальному фонді державного бюджету для виплати академічних стипендій.

4. Кабінету Міністрів України:

1) щорічно під час підготовки проекту закону про Державний бюджет України передбачати кошти загального фонду державного бюджету за відповідними бюджетними програмами, необхідні для виплати стипендій;

2) забезпечити:

встановлення Міністерством освіти і науки України квот центральним органам виконавчої влади, до сфери управління яких належать заклади фахової передвищої та вищої освіти, виходячи з кількості стипендій, встановлених пунктом 1 цієї Постанови. В межах квоти, встановленої для Міністерства освіти і науки України, стипендії призначаються здобувачам вищої освіти, які навчаються у наукових установах та закладах вищої освіти приватної форми власності;

розроблення та затвердження Міністерством освіти і науки України за погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Порядку призначення іменних академічних стипендій Верховної Ради України".

II. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття і вводиться в дію з 1 січня 2022 року.

Голова Верховної Ради України                                         Р.СТЕФАНЧУК

м. Київ

17 грудня 2021 року

№ 1987-IX

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-