На Вінниччині завдяки «Великому будівництву» реконструюють садочок у Сутисках

На Вінниччині завдяки «Великому будівництву» реконструюють садочок у Сутисках

Укрінформ

На Вінниччині у селищі Сутиски завдяки Програмі Президента України Володимира Зеленського реконструюють дитячий садочок «Пролісок».

Про це повідомляє Вінницька ОДА, передає Укрінформ.

За переконанням очільника області, нові покоління вінничан мають рости у сучасних комфортних умовах, незалежно від місця проживання – у селі чи у місті. Прикладом цього  муже слугувати «Велике будівництво» у Сутисківській громаді. Нещодавно там завершили капітальний ремонт дорожнього покриття між населеними пунктами громади – від селища Сутиски до села Шершні. Триває реконструкція дитячого садочку «Пролісок».

«У Сутисківській громаді проживає 6400 осіб. Дітей, які потребують відвідування дошкільного навчального закладу, - 320. А у місцевий дитсадок ходять лише 179 дітей.  Чому? Бо не вистачає місця. Заклад розміщений у двох будівлях. Перша – це основний корпус, де діє чотири групи – на 100 дітей. За державними санітарними нормами, таке приміщення розраховано лише на 60 дитячих місць, тобто наповнюваність садочку - 167%», - зазначив Борзов.  

Як повідомив голова ОДА, у 2006 році проблему з недостатньою кількістю дитячих місць частково вирішили: взяли у тимчасову оренду три класних кімнати школи. На базі цього приміщення відкрито додаткові три вікові групи. Тут виховують ще 79 діток, однак, спальних місць - лише 62.

«Проєкт програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво» вирішить дитсадку чимало проблем. Насамперед,  приміщення. Сьогодні тут відсутні спортивний та музичний зали, а в одній із груп немає туалету.  Друга проблема - черга.  За браком місць сім’ї змушені віддавати дітей у садочки сусідніх населених пунктів – це і час, і гроші на проїзд. Або ж хтось із батьків вимушений залишатися з дитиною вдома. Окрім перевантаження груп, є ще інші невідповідності санітарно-гігієнічних умов. Зокрема, в організації харчування дітей. У корпусі, де була школа, їдальні немає – їжу носять з основного корпусу. Що передбачає проєкт «Велике будівництво»?  Це реконструкція існуючої двоповерхової будівлі, де раніше був дитячий садок заводу «АЕА». Останнім часом приміщення не використовувалось. 149 нових місць у садочку – це має стати головним результатом реалізації проєкту президентської програми», - сказав очільник області.

До речі, будівельні роботи тут розпочали ще дев’ять років тому. За цей час перераховувалась кошторисна частина проєкту, змінились норми ДБН, з’явились нові сучасні рішення, зросла вартість матеріалів та обладнання, рівень заробітної плати. Розробленою проєктно-кошторисною документацією не було передбачено реконструкцію інженерних мереж водопостачання та каналізації, влаштування котельні вимоги з інклюзивності об’єкта, пожежний захист, благоустрій території та дитячі майданчики.

У 2021 проєкт скоригували: замінили тип покрівлі з пласкої на шатрову, що є більш надійною та менш затратною при експлуатації, враховано влаштування котельні. Також проєкт розділено на 2 черги, І чергу (4 групи) заплановано завершити до кінця 2021 року.

За словами голови ОДА, для цього на 7 мільйонів збільшено обсяг коштів на об’єкт за рахунок перерозподілу фінансування державного фонду регіонального розвитку - до 26 млн грн.

«Після введення в експлуатацію І-ї черги об’єкт буде передано громаді та він буде використовуватись за призначенням як повноцінний дошкільний навчальний заклад», - зазначив Сергій Борзов.

Загальна кошторисна вартість – 53, 3 млн грн. Завдяки підтримці народної депутатки Ірини Борзової на Сутисківський дитсадок держава виділила субвенцію – 2, 850 млн грн. З місцевого бюджету профінансовано 1,6 млн грн.

Готовність об’єкта - 66%. Наразі його утеплюють, вирівнюють та фарбують поверхні фасаду, штукатурять та шпаклюють стін, а також влаштовують покрівлі, теплотрасу, зовнішнє та і внутрішнє водопостачання.

У 2021 році Вінниччині в ході «Великого будівництва» оновлять ще два дитсадки - у Гайсині та у Вінниці.

Фото: vin.gov.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-