Сергій Борзов: Подільський регіональний онкоцентр – знаковий об’єкт Вінниччини

Сергій Борзов: Подільський регіональний онкоцентр – знаковий об’єкт Вінниччини

Укрінформ

Роботи із реконструкції хіміотерапевтичного корпусу Подільського регіонального онкоцентру  розпочались рік тому. Об’єкт увійшов до програми Президента України Володимира Зеленського «Велике Будівництво» та був оновлений до 30-річчя Незалежності України.

Про це повідомляє департамент у справах ЗМІ та зв’зків з громадськістю Вінницької ОДА, передає Укрінформ.

«Тепер у корпусі хіміотерапії нові палати. А в корпусі радіології - потужний лінійний прискорювач,- зазначив голова ОДА Сергій Борзов.

Проєкт «Великого будівництва» передбачав ремонт першого поверху будівлі - рентгенологічне відділення, надбудову четвертого поверху – денний стаціонар з ліжками амбулаторної хіміотерапії, а також надбудову мансардного поверху для хіміотерапевтичного відділення.

Відтак, в рамках програми «Велике Будівництво» в Подільському регіональному  центрі онкології відремонтовано відділення хіміотерапевтичного корпусу. Також встановлено лінійний прискорювач, який дає можливість підвести максимальні дози до пухлинного осередка і зменшити навантаження на здорові тканини навколо пухлини.

«До того ж, зведено нове перекриття і дах, встановлено новий ліфт, здійснено утеплення стін та благоустрій території.  Загальна вартість робіт  понад 25, 5 млн грн. Держава профінансувала понад 20 мільйонів»,- зауважив Сергій Борзов.

Очільник області також підкреслив, що проект реконструкції Подільського регіонального онкоцентру увійшов до числа 5 проєктів «Великого будівництва-2021», які отримають додаткове фінансування  за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку.

«Спільними зусиллями з державного бюджету на Подільський онкоцентр вдалось залучити 64 млн грн. Народні депутати України Анатолій Драбовський та Максим Пашковський залучили субвенцію на соціально-економічний розвиток у сумі 44 млн на придбання лінійного прискорювача та комп’ютерного томографа. З державного фонду регіонального розвитку спрямовано на реконструкцію хіміотерапевтичного корпусу 20 млн грн.»,- підсумував Сергій Борзов.

Проведена реконструкція хіміотерапевтичного відділення дала змогу відкрити ще додатково 40  ліжок до наявних 360. «Завдяки президентській програмі, у Центрі створені сучасні та комфортні умови, згідно світових стандартів як для пацієнтів, так і для медичного персоналу. Це значно покращить якість та пришвидшить темпи лікування, що дозволить зменшити інвалідизацію населення», - наголосила Ольга Задорожна, очільниця департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОДА.  

За статистичними даними щороку в Україні збільшується кількість онкологічних хворих. Нині у  Вінницькій області майже 46 тис. онкохворих.

Розвиток медичної галузі у всіх районах області, безперечно, є пріоритетним напрямком в роботі Вінницької облдержадміністрації: «Є найвіддаленіші райони, де ніколи не було дороговартісного обладнання. Наприклад, такого, як комп'ютерні томографи. Зараз там з'явилися апарати КТ, найсучасніші апарати УЗД і цифрові рентгенапарати. За цей рік ми вже відкрили сім приймальних відділень у районних лікарнях, а також кардіоцентр у Могилеві-Подільському, — одному з найвіддаленіших міст області, що знаходиться на кордоні з Молдовою»,- коментує голова ОДА Сергій Борзов.

Медична галузь Вінниччиникрок за кроком оновлюється і  надає більше можливостей для лікування поцієнтів  навіть у віддалених куточках регіону.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-