Процес реєстрації кормових добавок потребує спрощення – ЕВА

Процес реєстрації кормових добавок потребує спрощення – ЕВА

Укрінформ

Таку позицію висловили експерти Європейської Бізнес Асоціації у нещодавньому листі до Прем’єр-міністра України. Компанії-члени Асоціації вітають зусилля держави, спрямовані на гармонізацію законодавства України та ЄС у сфері кормів і кормових добавок. Водночас у цьому контексті бізнес очікує на можливість реєструвати кормові добавки у спрощеному порядку. Для цього Україна має визнати еквівалентність європейської системи реєстрації кормових добавок.

Компанії-члени Асоціації неодноразово наголошували на цій необхідності, що, своєю чергою, сприятиме розвитку ринку кормів в Україні та збільшенню податкових надходжень до державного бюджету.

На додачу, експерти Асоціації стурбовані тим, що Порядок формування реєстраційного досьє містить вимогу надавати досьє, зокрема, результати досліджень (випробувань) кормових добавок виключно українською мовою. Виконання цієї вимоги потребує пошуку додаткових спеціалістів та значних затрат заявників.

За даними бізнесу, на сьогодні вартість реєстрації кормової добавки разом з виконанням наукових досліджень становить до 150 тис. гривень або 5 тис. євро. Зважаючи на об’єми реєстраційних документів та складність наукового тексту, вартість перекладу необхідних для реєстрації матеріалів може становити близько 50-70 тисяч євро. Такі затрати можуть зробити нерентабельним для представників бізнесу введення в обіг кормових добавок в Україні, а тому міжнародні компанії вже переглядають свої портфоліо в сторону скорочення, внаслідок чого кількість якісних інноваційних кормових добавок в Україні потенційно буде зменшуватись.

За попередньої процедури реєстрації кормів і кормових добавок дозволялось подавати частини реєстраційного досьє, зокрема, результати досліджень (випробувань) англійською мовою. Це запобігало виникненню неоднозначностей і непорозумінь, пов’язаних з перекладом матеріалів, при перевірці достовірності інформації, а також спрощувало комунікацію між науковими експертами уповноваженої установи та бізнесом.

З огляду на це бізнес закликає прийняти рішення про визнання еквівалентною системи реєстрації кормових добавок в ЄС вимогам, які діють в Україні, що розблокує процедуру спрощеної реєстрації кормових добавок; а також дозволити подачу результатів досліджень (випробувань) для державної реєстрації кормових добавок у складі реєстраційного досьє англійською мовою. Сподіваємось на увагу до цих важливих для ветеринарної галузі питань!

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-