Сергій Борзов: Тарифи  для населення не повинні бути більшими, ніж торік

Сергій Борзов: Тарифи для населення не повинні бути більшими, ніж торік

Укрінформ

Тарифи  для населення на тепло не повинні бути більшими, ніж торік, позаяк для їх підвищення немає підстав. Таке завдання поставив голова Вінницької ОДА Сергій Борзов під час засідання обласної комісії з підготовки підприємств житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу та об’єктів соціальної сфери області до роботи в осінньо-зимовий період 2021–2022 років.

Про це повідомляє департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької ОДА, передає Укрінформ.

«Новий опалювальний сезон розпочинається вже через місяць, тож необхідно повністю вирішити усі проблемні питання, аби забезпечити вчасне і стабільне проходження опалювального сезону» - наголосив Борзов.

Станом на 15 вересня в області підприємства житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу та об’єктів соціальної сфери до роботи в умовах осінньо-зимового періоду 2021-22 років виконали майже на 97% від запланованих обсягів роботи. У тому числі, у  тепловому господарстві –  на 98%, по житловому фонду – 95%, по водопровідно-каналізаційному господарстві – 95%, по закладах соціально-культурного призначення – на 99%.

«Ціна на тепло для населення не повинна відрізнятися від минулорічної ціни! В цій частині держава передала повноваження місцевій владі. Тому обов'язок місцевої влади, встановити такі тарифи, які не будуть тягарем для українців» - таке доручення дав очільник області головам територіальних громад, переконавши, що безумовно, влада не залишить без підтримки жодну громаду.

Нагадав присутнім Сергій Борзов і про те, що Україна перейшла на ринок газу, тому ціна на блакитне паливо формується на ринку. Але все ж, якщо порівнювати з ціною на європейських хабах, то там вона вища  за 20 грн за кубометр.

Ключові складові платіжки, що приходить людині за утримання житла – це ціна на газ та світло. Тому саме з того, якою буде вартість на ці послуги, залежатиме, чи зможе людина сплатити зі своїх доходів квартплату, чи це буде їй зробити важко.

«Головне сьогодні знайти можливості для того щоб врегулювати питання вартості саме світла та газу» - зазначив голова ОДА.

Окрім того, днями на засіданні Кабінету Міністрів прийнято розроблену Міністерством енергетики постанову «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 5 червня 2019 р. № 483. Відповідно до цього документу, з 1 жовтня для населення, що споживає електроенергію менше 250 кВт*год на місяць, тариф знизиться на 14% - до 1,44 грн.

Враховуючи, що на європейському газовому ринку виник дефіцит газу, ціни зросли до історичного максимуму й зараз перевищують 600 доларів за тисячу кубометрів.

Вартість природного газу врахована в плановому тарифі: для населення 7420,0 грн (з ПДВ) – сформована як ціна природного газу, визначена в довгостроковому контракті з постачальником природного газу «Нафтогаз Трейдинг». Для бюджету та інших споживачів 7513,3 грн (з ПДВ) – середня ціна природного газу, що склалася протягом минулого опалювального періоду (без урахування тарифів на послуги з транспортування та розподілу природного газу).

Вартість природного газу для бюджету та інших споживачів (обсяг ІІ), доведена «Нафтогаз Трейдинг» для теплопостачальних підприємств на вересень становить – 17100,228 грн (з ПДВ) (без транспортування та розподілу природного газу).

За результатами наради Сергій Борзов дав доручення представникам профільних департаментів оптимізувати витрати і знайти додаткові кошти для бюджетних установ за рахунок вільного залишку на компенсацію різниці в тарифах.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-