Небайдужі громадяни добиваються ремонту доріг , адже «хто стукає, тому й відчиняють»

Небайдужі громадяни добиваються ремонту доріг , адже «хто стукає, тому й відчиняють»

Укрінформ
Громадяни звертаються на урядову «гарячу лінію» з приводу стану автодоріг, про це свідчать тисячі звернень, зареєстрованих цьогоріч.

Безпека дорожнього руху, безпечне пересування дорогами - завжди було актуальною проблемою. Тож небайдужі громадяни у своїх зверненнях просять допомоги у ремонті автомобільних доріг і добиваються позитивних результатів.

Доречно нагадати, що за підсумками робочої наради з питань дорожньої інфраструктури, яка відбулася у липні 2019 року, Президент України видав Указ «Про деякі заходи щодо створення умов для розвитку та підвищення якості автомобільних доріг» (від 19 липня 2019 року № 529/2019).

Документом передбачено, що Кабінету Міністрів необхідно опрацювати до 1 січня 2020 року питання щодо внесення змін до законодавства, спрямованих на запровадження в рамках бюджетного планування визначення обсягів фінансового забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту автомобільних доріг за рахунок коштів бюджетів на довгостроковий період.

Крім того, забезпечити перегляд кваліфікаційних критеріїв, фінансових та технічних вимог до учасників публічних закупівель у сфері будівництва, реконструкції, ремонту автомобільних доріг відповідно до кращих світових практик здійснення закупівель, що застосовуються міжнародними фінансовими установами. Також замовники будівництва, реконструкції та ремонту автомобільних доріг зобов’язані залучати на конкурсних засадах незалежного інженера-консультанта у сфері дорожнього будівництва (FIDIC) на етапах закупівель, виконання робіт, гарантійного обслуговування.

24 тисячі кілометрів основних доріг України планує привести за п’ять років у задовільний стан новопризначений Уряд. Про це заявив Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук у перший робочий день на зустрічі з представниками ЗМІ.

Водночас, в Україні з 1 вересня цього року вступили в силу нові зміни у Державні будівельні норми «Автомобільні дороги. Частина І. Проектування. Частина II. Будівництво». Серед них – обов’язкове звуження крайніх лівих смуг руху на найбільших трасах (дорогах І категорії) при їх новому будівництві – до 3,5 м замість 3,75 м. Також у них міститься рекомендаційна норма щодо використання шумових смуг на найбільших українських трасах – дорогах вищої категорії (І-ІІ категорії). Такі смуги можуть влаштовуватися на узбіччях і ділянках дороги з підвищеною небезпекою. Під час наїзду автомобіля на них водій відчуває сильну шумову та вібраційну дію. Це змушує інтуїтивно зменшувати швидкість та підвищувати увагу на дорозі.

Як повідомили Укрінформу в управлінні взаємодії з громадськістю Урядового контактного центру, з початку 2019 року на урядову «гарячу лінію» надійшло майже 5 тисяч звернень стосовно стану автомобільних  доріг, що у 1,4 рази менше, ніж за відповідний період 2018 року. Переважно у зверненнях йшлося про аварійний стан доріг, в основному місцевого значення та комунальної власності (найбільше в Дніпропетровській, Київській, Львівській,  Харківській, Черкаській областях та м. Київ), а також на деяких ділянках автошляхів, підпорядкованих Укравтодору.

Деякі заявники повідомляли, що рейси маршрутних автобусів відмінено у зв’язку з аварійним станом автодоріг; перевізники відмовляються здійснювати пасажирські перевезення такими дорогами, оскільки існує реальна загроза життю людей. До того ж перевізники несуть збитки та додаткові затрати на ремонт автомобільного транспорту. Також громадяни просили оперативно вирішити питання щодо обрізки дерев та чагарників вздовж узбіччя дороги, розчищення автошляхів від снігових заметів та обробки їх засобами проти ожеледиці у зимовий період. Заявники зверталися за сприянням у встановленні пристроїв обмеження швидкості транспорту, ремонту світлофорних об’єктів, відновлення дорожньої розмітки, встановлення знаків заборони руху великовагових транспортних засобів у межах населених пунктів, особливо в літній період.

Так, киянка звернулася на урядову «гарячу лінію» у травні цього року від імені жителя м. Бобровиця Чернігівської області щодо ремонту автомобільної дороги Т-25-28 Козелець – Бобровиця, який хвилюється, що припинено дорожні роботи. У минулому році було відремонтовано більше половини дороги, залишилося зробити близько 6 кілометрів. Цей відрізок є аварійно небезпечним, там дуже багато глибоких ям. Мешканці міста та навколишніх сіл з нетерпінням очікують, коли ця ділянка важливої для міста дороги буде дороблена. Заявниця просила надати роз’яснення стосовно подальшого ремонту дороги.

У Службі автомобільних доріг Чернігівської області повідомили, що автомобільна дорога державного значення загального користування Т-25-28 Козелець - Бобровиця побудована майже 50 років тому. Найпростіший тип покриття не розрахований на сучасні навантаження від автотранспорту. У зв’язку з постійним недофінансуванням дорожніх робіт не витримуються міжремонтні терміни проведення ремонтних робіт. На вказаній дорозі прогресуюча ямковість та суцільна сітка тріщин, спостерігається викривлення та інші значні деформації покриття.

На час звернення заявниці, на зазначеній автомобільній дорозі роботи з ямкового ремонту проведено: покриття гарячим асфальтобетоном виконано на 462 кв.м, ямковість ліквідовано, проїзд забезпечений. Роботи ведуться в межах наявного фінансування.

Пенсіонерка з м. Одеса просила сприяння у нанесенні дорожньої розмітки на перехресті вулиць Контр-Адмірала Луніна та Танкерної.

У комунальній установі «Спеціалізований монтажно-експлуатаційний підрозділ» Одеської міської ради повідомили, що дорожню розмітку 1.14.1 типу «Зебра» поновлено. Отже, завдяки небайдужості активної громадянки вжито заходів, що сприятимуть підвищенню безпеки руху.

На урядовій «гарячій лінії» через Інтернет зареєстрував звернення молодий киянин у квітні цього року. Він просив звернути увагу на незадовільний стан автомобільної дороги Н-18 Тернопіль - Івано-Франківськ, а саме: ділянку, що пролягає територією Тлумацького району (с. Діброва - с. Клубівці). Дорогою неможливо їхати, на ній безліч ям. Заявник просив вжити термінових заходів для ремонту дороги.

У Службі автомобільних доріг в Івано-Франківській області поінформували, що за результатами тендерної процедури закупівлі послуг по виконанню робіт з поточного дрібного ремонту автомобільної дороги загального користування державного значення Н-18 Івано-Франківськ – Бучач – Тернопіль з переможцем заключено договір, і підрядник у квітні приступив до виконання робіт з ліквідації аварійної ямковості. На даний час проведено ямковий ремонт на території Тлумацького району.

Під час зворотного зв’язку із заявником фахівець урядової «гарячої лінії» з’ясував, що після звернення на урядову «гарячу лінію» станом на 25 квітня 2019 року завершено ямковий ремонт на автомобільній дорозі Н-18 Тернопіль – Івано-Франківськ.

Жителька м. Кам’янське Дніпропетровської області в електронному зверненні на урядову «гарячу лінію» зазначила, що в кінці червня 2019 року у місті був проведений поточний ремонт дорожнього покриття по вул. Алтайській. Після латкового ремонту зазначеної вулиці на асфальтному покритті залишилося багато асфальтної крихти, хмизу тощо. Заявниця просила сприяти у здійсненні прибирання вулиці.

У Департаменті житлово-комунального господарства та будівництва Кам’янської міської ради поінформували, що роботи, зазначені у зверненні, виконано.

За період з 30 серпня 2019 року по 5 вересня 2019 року на урядовій «гарячій лінії» зареєстровано 21 тисяча 933 звернення, з них телефоном – 20 223, через Інтернет – 1 710.

Отримати відповідь, роз’яснення чи довідкову інформацію можна, звернувшись на урядову «гарячу лінію» за номером телефону 1545 цілодобово та безкоштовно з мережі фіксованого зв’язку Укртелекому, телефонів мобільних операторів Київстар, Vodafone Україна, Lifecell.

Особи з порушенням слуху можуть звернутися на урядову «гарячу лінію» за допомогою Skype-зв’язку за таким іменем: Урядова гаряча лінія 1545-1; Урядова гаряча лінія 1545-2; Урядова гаряча лінія 1545-3.

Працює «гаряча лінія» для кандидатів на посади фахівців з питань реформ:(044) 284-19-64.

Для підприємців діє «гаряча лінія» за номером: 0-800-503-045.

Для громадян України, які перебувають за кордоном, номер телефону урядової «гарячої лінії»: +38(044) 284-19-15.

Оформити звернення можна також через веб-сайт Урядового контактного центру. 

Звертаємо увагу, що на веб-сайті Центру у розділі «Консультаційна та інформаційна база» можна ознайомитися з відповідями на запитання, з якими найчастіше звертаються громадяни на урядову «гарячу лінію», у тому числі щодо діяльності органів виконавчої влади.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-