Громадяни звертаються на урядову «гарячу лінію» за допомогою у проведенні вакцинації

Громадяни звертаються на урядову «гарячу лінію» за допомогою у проведенні вакцинації

Укрінформ
Одною з найбільш обговорюваних тем у нашому суспільстві останнім часом є вакцинація. Про це свідчить аналіз звернень на урядову «гарячу лінію» 15-45.

На дискусійне питання щодо щеплення: це право чи  обов’язок – дає відповідь законодавство України. Відповідно до статті 27 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» профілактичні щеплення з метою запобігання захворюванням на туберкульоз, поліомієліт, дифтерію, кашлюк, правець та кір в Україні є обов'язковими. Такий обов’язок для українців встановлений також статтями 10 та 30 Закону України «Основи законодавства про охорону здоров’я». Разом з тим нормою Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» закріплено, що профілактичні щеплення проти інфекційних хвороб, включених до календаря щеплень, та профілактичні щеплення за епідемічними показаннями проводяться для громадян безоплатно за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Водночас, у Міністерстві охорони здоров’я зазначають, що захист населення від інфекційних вакцинокерованих захворювань є незмінним пріоритетом відомства, а вакцинація – це щит, що захищає національну безпеку.

На Всеукраїнській нараді у Вінниці, присвяченій питанням трансформації системи охорони здоров’я, Глава Уряду Володимир Гройсман наголосив, що вперше за сім років зусиллями Міністерства охорони здоров’я і урядової команди забезпечено всі вакцини, які передбачені національним календарем щеплень.

Питання, що стосуються вакцинації, є дискусійними у великих містах, втім у невеликих населених пунктах зробити щеплення стає проблемою. Про це свідчать звернення громадян на урядову «гарячу лінію».

Як повідомили Укрінформу в управлінні взаємодії з громадськістю Урядового контактного центру, впродовж 2018 року зареєстровано понад півтисячі звернень з питань вакцинації населення.

На урядову «гарячу лінію» зверталися батьки, які нарікали на неможливість здійснити обов’язкову вакцинацію від небезпечних інфекційних захворювань: туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, кашлюку, дифтерії, правця, поліомієліту тощо своїм дітям згідно з «Календарем профілактичних щеплень», затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я. Крім того, щеплення антирабічними вакцинами потребували дорослі громадяни, які контактували із зараженими сказом тваринами.

Так, заявниця з Вільнянського району Запорізької області порушила питання, що має важливе суспільне значення для місцевих жителів. За її словами, у селі, де вона проживає, більше двох десятків дітей. І в самої жінки чотирирічна дитина потребує щеплення від кору. До медпункту села для організованого здійснення щеплень дітям медичні працівники не приїжджають. У зв’язку з цим заявниця просила сприяння у забезпеченні дітей щепленнями.

У відповідь у Вільнянській райдержадміністрації Запорізької області повідомили, що на території села є фельдшерський пункт, в якому медичний працівник відсутній близько 10 років. Відповідно до нормативних документів щеплення населенню повинно проводитися в амбулаторіях, де є відповідні кабінети для щеплень. Також повідомляється, що дитину заявниці санітарним транспортом доставлено до сімейної амбулаторії, де їй проведено планове щеплення вакциною проти кору, паротиту та краснухи. Під час зворотного зв’язку заявниця підтвердила інформацію та додала, що щеплення від кору дитині було проведено через тиждень після реєстрації звернення на урядовій «гарячій лінії».

Жителька Попаснянського району Луганської області 24.10.2018 р.* зателефонувала на урядову «гарячу лінію» та повідомила, що її матері було проведено вакцинацію від сказу через укус безпритульної собаки. За кілька днів після укусу собаки жінка захворіла, ймовірно, на правець, проте у медичному закладі, де вона перебуває на стаціонарному лікуванні з 24.10.2018 р., сироватки протиправцевої не виявилося. Донька просила сприяння у терміновому забезпеченні матері щепленням від правця.

За результатами розгляду звернення, у комунальній установі «Попаснянська центральна районна лікарня» повідомили, що матері заявниці поставили діагноз: інфікована рана. Для профілактики правця 26.10.2018 р. їй було введено правцевий анатоксин. Під час зворотного зв’язку заявниця підтвердила, що через два дні після звернення на урядову «гарячу лінію» її матері було проведено щеплення для профілактики правця (*у даному прикладі дати зазначені для акцентування уваги на ефективності урядової «гарячої лінії», яка допомагає людям на місцях вирішувати життєво важливі проблеми).

Заявник із Балаклійського району Харківської області розповів фахівцю урядової «гарячої лінії», що його дитині, 2017 р. н., було зроблено щеплення проти поліомієліту в медичному пункті Балаклійського району. Водночас, дитячий лікар повідомила, що для проведення наступного щеплення необхідно придбати вакцину за власні кошти. Заявник просив надати роз'яснення, чи повинен він купувати вакцину за власні кошти.

У відповіді Харківської державної адміністрації зазначається, що вакцини, які є в наявності у лікувально-профілактичному закладі Балаклійського району, отримані централізовано з ДП «Укрвакцина» Міністерства охорони здоров’я за кошти державного бюджету, тому щеплення проводяться безоплатно.

За період з 30 листопада по 6 грудня 2018 року на урядовій «гарячій лінії» зареєстровано 27 тисяч 907 звернень, з них по телефону – 26445, через Інтернет – 1462.

Отримати відповідь, роз’яснення чи довідкову інформацію можна, звернувшись на урядову «гарячу лінію» за номером телефону 15-45 у цілодобовому режимі та безкоштовно з мережі фіксованого зв’язку Укртелекому, телефонів мобільних операторів Київстар, Vodafone Україна, Lifecell.

Особи з порушенням слуху можуть звернутися на урядову «гарячу лінію» за допомогою Skype-зв’язку за таким іменем: Урядова гаряча лінія 1545-1; Урядова гаряча лінія 1545-2; Урядова гаряча лінія 1545-3.

 Працює «гаряча лінія» для кандидатів на посади фахівців з питань реформ: (044) 284-19-64.

Для підприємців діє «гаряча лінія» за номером: 0-800-503-045.

Для громадян України, які перебувають за кордоном, номер телефону урядової «гарячої лінії»: +38(044)284-19-15.

Оформити звернення можна також через веб-сайт Урядового контактного центру.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-