Контроль за діяльністю дитячих закладів оздоровлення законодавчо закріплено

Контроль за діяльністю дитячих закладів оздоровлення законодавчо закріплено

Укрінформ
(За матеріалами звернень на урядову «гарячу лінію» щодо оздоровчої кампанії дітей)

Як відомо, з метою посилення контролю за діяльністю дитячих закладів оздоровлення та відпочинку внесено зміни до деяких законодавчих актів України. І це важливо, адже літо – не лише час веселощів і нових знайомств, це оздоровлення та відпочинок, які сприяють розкриттю та розвитку творчих здібностей дітей,  поліпшенню та зміцненню фізичного і психологічного стану їх здоров’я.

Період літніх канікул, як для батьків, так і для дітей був сповнений не тільки новими відкриттями, а й тривогами. Адже батьки зацікавлені в тому, щоб відпочинок дітей у закладах оздоровлення був, насамперед, безпечним, комфортним, аби вони поповнили сили, отримали нові позитивні враження та незабутні емоції перед початком нового навчального року.

Підбиваючи підсумки оздоровчої кампанії дітей, варто зауважити, що актуальним на сьогодні є питання посилення контролю за діяльністю дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, а також встановлення персональної відповідальності засновників (власників) за якість послуг, які вони надають. Також нагальною є необхідність законодавчого врегулювання оздоровлення дітей загиблих учасників масових акцій громадського протесту, дітей учасників бойових дій та дітей, які постраждали внаслідок антитерористичної операції.

       З метою посилення контролю за діяльністю дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, запобігання ліквідації, передачі під заставу, перепрофілюванню, використанню не за призначенням майна цих закладів та врегулювання інших питань Верховною Радою України 6 червня 2017 року було прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо організації оздоровлення та відпочинку дітей, збереження мережі дитячих оздоровчих закладів».  Нещодавно на засіданні Уряду, 22 серпня 2018 року, прийнято постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Типового положення про дитячий заклад оздоровлення та відпочинку», норми якої спрямовано на забезпечення основних засад функціонування дитячих закладів оздоровлення та відпочинку. Так, зокрема, пункт 23 Типового положення доповнено абзацами такого змісту: «Директор дитячого закладу:

- несе відповідальність за якість послуг, які надає дитячий заклад, та за збереження життя і здоров’я дітей, які перебувають у ньому, відповідно до закону;

 - несе відповідальність відповідно до закону за неподання у строк, визначений Законом України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», або подання не в повному обсязі відомостей про майнові об’єкти оздоровлення та відпочинку дітей, якими користується такий заклад, до Мінсоцполітики для внесення до Державного реєстру майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей».

Як повідомили Укрінформу в управлінні взаємодії з громадськістю Урядового контактного центру, проаналізувавши звернення з питань оздоровлення дітей в поточному році, з січня по серпень, таких звернень надійшло на урядову «гарячу лінію» майже 200. Зверталися заявники переважно з Одеської, Дніпропетровської, Львівської, Полтавської областей та м. Київ.

Громадяни просили надати роз’яснення щодо умов надання їхнім дітям путівок до санаторіїв та інших оздоровчих закладів; скаржилися стосовно відмов у наданні путівок для дітей; нарікали на незадовільні умови відпочинку дітей (неналежні побутові умови в санаторно-курортних закладах, некоректну поведінку окремих вихователів).

Так, жителька з м. Дніпро звернулася на урядову «гарячу лінію» стосовно надання її дитині 2001 року народження, який є переможцем в конкурсі вокалу, путівки для санаторно-курортного оздоровлення у м. Скадовськ. Жінка також повідомила, що над дитиною встановлено опіку (дитина з інвалідністю, дитина-сирота) та просила посприяти в наданні путівки.

Працівники Департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської облдержадміністрації у путівці заявниці і її дитині не відмовили, проте пояснили, що розподіл путівок покладено на УПСЗН Новокодацького району. Документи на отримання путівки у вказаному управлінні у заявниці було прийнято, проте Форму 070 вона подала із запізненням, і тому путівки вже розплановані. Натомість у Департаменті соціальної політики Дніпровської міськради поінформували, що заявницю забезпечено путівкою для дитини у супроводі до ДП «Санаторій для дітей з батьками «Скадовськ» (м. Скадовськ Херсонської області).

На урядову «гарячу лінію» зателефонувала багатодітна мати зі Снятинського району Івано-Франківської області щодо сприяння у забезпеченні путівки на оздоровлення для дитини 2002 року народження до дитячого табору «Артек» або табору «Молода Гвардія». Жінка повідомила, що зверталась до Заболотівської селищної ОТГ, проте їй надали путівку до табору «Перлина Придністров’я» поблизу с. Михальче Городенківського району. Але син на той час не міг поїхати до табору, оскільки закінчував 9-й клас Надвірнянського спортивно-військового ліцею та здавав іспити. Тож заявниця просила допомогти забезпечити сина путівкою на оздоровлення.

Департаментом освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської облдержадміністрації було розглянуто звернення спільно із Заболотівською об’єднаної територіальної громадою. В результаті у плані розподілу путівок до ДПУ «МДЦ «Артек» на VII тематичну зміну передбачено путівку для направлення на оздоровлення та відпочинок сина заявниці.

Жителька Горохівського району Волинської області розповіла фахівцю урядової «гарячої лінії», що приїхала з двома дітьми у санаторій «Хаджибей» Одеської області. Жінка пояснила, що путівку на оздоровлення має лише на одну дитину, а другу дитину взяла з собою, оскільки не мала можливості її залишити. Заплатити за проживання другої дитини вона не має грошових коштів, тож просила сприяння у наданні бюджетної путівки другій дитині.

У Міністерстві охорони здоров’я України повідомили, що Лікарсько-консультаційною комісією  ДЗ «Дитячий спеціалізований (спеціальний) санаторій «Хаджибей» МОЗ України» прийнято рішення про надання заявниці бюджетної путівки за рахунок недоїзду дітей з інших областей.

Під час зворотного зв’язку з’ясувалося, що діти відпочили і були виписані додому з покращенням стану здоров’я.

За період з 24 по 30 серпня 2018 року на урядовій «гарячій лінії» зареєстровано 21 тисяча 969 звернень, з них по телефону - 20808, через Інтернет - 1161.

Отримати відповідь, роз’яснення чи довідкову інформацію можна, звернувшись на урядову «гарячу лінію» за номером телефону 1545 у цілодобовому режимі та безкоштовно з мережі фіксованого зв’язку Укртелекому, телефонів мобільних операторів Київстар, Vodafone Україна, Lifecell.

Особи з порушенням слуху можуть звернутися на урядову «гарячу лінію» за допомогою Skype-зв’язку за таким іменем: Урядова гаряча лінія 1545-1; Урядова гаряча лінія 1545-2; Урядова гаряча лінія 1545-3.

Працює «гаряча лінія» для кандидатів на посади фахівців з питань реформ: (044) 284-19-64.

Для підприємців діє «гаряча лінія» за номером: 0-800-503-045

Для громадян України, які перебувають за кордоном, номер телефону урядової «гарячої лінії»: +38(044)284-19-15.

Оформити звернення можна також через веб-сайт Урядового контактного центру за адресою: www.ukc.gov.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-