На Вінниччині започаткували обласний науково-технічний ліцей для обдарованих дітей

На Вінниччині започаткували обласний науково-технічний ліцей для обдарованих дітей

2919
Ukrinform
На Вінниччині започаткували обласний науково-технічний ліцей для обдарованих дітей з районів.
Відповідне рішення у четвер ухвалила сесія Вінницької обласної ради.
«Це буде суперсучасний навчальний заклад, куди ми зможемо зібрати талановитих дітей, які хочуть вивчати точні науки. На жаль, у навчальних закладах області в нас надзвичайно мало фізико-математичних класів, і цю ситуацію треба вирівнювати. Плануємо розпочати навчальний процес у ліцеї вже 1 вересня цього року», - повідомив на сесії доповідач - в.о. директора Департаменту освіти і науки Вінницької ОДА Володимир Буняк.
Заклад матиме офіційну назву «Подільський науково-технічний ліцей для обдарованої молоді» і статус обласного комунального закладу. Працюватиме ліцей у Вінниці. 
Учні ліцею проживатимуть в гуртожитках Вінницького науково-технічного університету, їх забезпечуватимуть п’ятиразовим харчуванням.
Окрім того, у ході сесії  депутати ухвалили низку обласних програм, як стосуються підтримки молоді.
Зокрема, прийнято обласну програму «Студентський гуртожиток на 2018-2020 роки» та Порядок використання коштів обласного бюджету для здійснення компенсаційної виплати за проживання в студентських гуртожитках коледжів і технікумів, які фінансуються з обласного бюджету студентів з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, студентів з числа осіб, визнаних учасниками бойових дій та студентів з числа дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій.
В рамках обласної цільової програми роботи з обдарованою молоддю на 2018-2020 роки передбачено забезпечення формування інтелектуального потенціалу нації шляхом створення оптимальних умов для виявлення обдарованої молоді і надання їй підтримки в розвитку творчого потенціалу, самореалізації такої молоді та її постійного духовного самовдосконалення. Щорічно, в рамках програми, проводяться  Всеукраїнські учнівські олімпіади з 18-ти дисциплін. Близько 4 тисяч учнів Вінниччини беруть участь у конкурсах, олімпіадах, турнірах обласного та Всеукраїнського рівнів кожного року.
Крім того, під час пленарного засідання сесії розглянуто та прийнято обласну програму замовлення фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» та освітнім ступенем «бакалавр» на 2018-2020 роки.
Станом на 1 січня 2018 року в області функціонує 9 комунальних коледжів, які знаходяться у спільній комунальній власності територіальних громад Вінницької області. Зокрема, Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського, Бершадський медичний колледж, Вінницький медичний коледж імені академіка Д. К. Заболотного, Вінницький обласний комунальний гуманітарно-педагогічний колледж, Гайсинський медичний колледж, комунальний вищий навчальний заклад «Вінницьке училище культури і мистецтв імені М. Д. Леонтовича, комунальний вищий навчальний заклад «Тульчинське училище культури, Могилів-Подільський медичний колледж, Погребищенський медичний коледж.
Фінансове забезпечення замовлення на підготовку фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» та освітнім ступенем «бакалавр» у коледжах та технікумах здійснюватиметься за рахунок коштів обласного бюджету в межах наявних фінансових ресурсів, передбачених на відповідний рік, а також інших джерел, не заборонених законодавством. Загальний обсяг фінансування Програми складає 243 745,5 тис. грн, у тому числі,  на 2018 рік – 70 193,2 тис. грн.
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>