Рівненські атомники проведуть радіаційні вимірювання у зоні відчуження

Рівненські атомники проведуть радіаційні вимірювання у зоні відчуження

1591
Ukrinform
Фахівці Рівненської АЕС стануть учасниками масштабних тренувань з радіаційних вимірювань у зоні відчуження навколо Чорнобильської АЕС. Група дозиметристів відпрацьовуватиме прийоми радіологічної розвідки в умовах реального забруднення територій.

Практичні тренування будуть проведені в період з 25 по 30 вересня 2016 року у Чорнобильській зоні відчуження. В них візьмуть участь 35 фахівців, серед яких: представники групи радіаційної розвідки та контролю, що створена на базі персоналу цеху радіаційної безпеки Рівненської АЕС, та група радіаційної розвідки Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки (м. Київ).

Ідея проведення тренувань належить Федеральному відомству з радіаційного захисту Німеччини (BfS). Захід пройде за підтримки Чорнобильського центру з проблем ядерної безпеки, радіоактивних відходів та радіології, а також за сприяння Державного агентства України з управління зоною відчуження та Державної інспекції ядерного регулювання України.

В процесі тренувань відпрацьовуватимуться прийоми проведення дозиметричних та спектрометричних вимірювань в польових умовах на обраних майданчиках в районі населених пунктів Копачі та Буряківка Київської області. Під час тренувань буде використовуватись різноманітне сучасне обладнання з дозиметричних, радіометричних та спектрометричних вимірювань, розміщене в 14 мобільних радіологічних лабораторіях, а також безпілотні літальні апарати та робототехніка для радіаційної розвідки. Обладнання, яким оснащені дозиметристи-розвідники РАЕС, дає можливість в автоматичному режимі проводити вимірювання потужності дози, щільності потоку випромінювання, визначати координати на місцевості та передавати дані в кризові центри електростанції. Зокрема, за допомогою цих приладів буде визначене поверхневе забруднення ґрунту ізотопом Сs-137 та вертикальний розподіл активності цезію в ґрунті після відповідного пробовідбору.

Також будуть проведені автомобільні радіологічні розвідки. Організатори підготували 5 маршрутів розвідки по території зони відчуження. Подробиці маршрутів наразі невідомі та будуть доведені до учасників тренувань безпосередньо перед розвідкою. Рух по маршрутах проводитиметься за системою супутникової навігації. Уся інформація з мобільної лабораторії Рівненської АЕС в режимі реального часу буде надходити в кризові центри РАЕС. Додатково відпрацьовуватимуться прийоми радіаційної розвідки в умовах міської забудови у місті Прип’ять.

Як зазначив заступник начальника цеху з радіаційного моніторингу РАЕС Олександр Романенко, велика увага буде привернута до нерозповсюдження радіоактивного забруднення. «В ході вимірювань використовуватимуться різноманітні засоби індивідуального захисту, проводитиметься контроль забруднення розвідників, обладнання, автомобілів та дезактивація. Інформація, яку ми отримаємо під час тренувань, буде внесена у відповідні документи групи радіаційної розвідки Рівненської АЕС та використана безпосередньо у практичній діяльності», - коментує фахівець.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>