Електронні сигарети в боротьбі з курінням: медики рекомендують

Електронні сигарети в боротьбі з курінням: медики рекомендують

958
Ukrinform
Найбільша медична організація Великобританії, яка займає протилежну щодо погляду МОЗ США позицію, зуміла переконати курців відмовитися від тютюнових виробів і перейти на електронні сигарети. Члени організації переконані, що саме цей інноваційний пристрій допоможе подолати тютюнову залежність.

Звіт з рекомендацією Королівської колегії медиків був опублікований у квітні цього року. У ньому були наведені всі позитивні і негативні сторони вейпінгу. У результаті лікарі прийшли до єдиного висновку, згідно з яким переваги електронних сигарет значно перевищують можливу їх шкоду. Колегія переконує, що з часом ЕС допомагають позбутися тютюнопаління, а їх використання не обов'язково призводить до тютюнозалежності.

«Це, фактично, єдиний спосіб, який дає бажаний результат, і допомагає людям позбутися своєї залежності», — заявляє директор центру з вивчення тютюну та алкоголю при університеті Ноттінгема британець Джон Бріттон. Він стверджує: «Електронні сигарети дозволяють більшій частині курців подолати свою залежність. Це справжній виграш для здоров'я, і ніяке медичне втручання з ним не зрівняється».

Спільнота охорони здоров'я Сполучених Штатів, найімовірніше, буде обурена таким висновком. Хоча відомо, що в ЕС використовується нікотин без шкідливих домішок, смол, хімікатів і канцерогенів, що провокують рак, тому багато експертів упевнені, що ці девайси допоможуть понад 40 млн тютюнозалежним впоратися зі своєю проблемою. Але є і ті експерти, які переконані в небезпеці електронних девайсів. Щоправда, небезпека ця потенційна: наприклад, ЕС можуть стати причиною поширення моди на паління; також може виявитися, що пар від ЕС негативно впливає на здоров'я людини, тільки цей вплив довгостроковий.

«Америка і Британія відносно електронних сигарет займають протилежні позиції: одна країна керується теоретичними ризиками, а інша зосередилася виключно на потенційній користі», — висловив свою думку Кеннет Уорнер, викладач Мічиганського університету.

Як би там не було, у США куріння щороку вбиває 480 тис. осіб. У звіті ж британської колегії зазначено, що у 2014 р. близько 20 тис. курців з Англії змогли побороти свою тютюнозалежність завдяки електронним сигарет. Тому користь вейпінгу очевидна. Єдиний недолік полягає у тому, що контроль обігу ЕС, а також супутніх продуктів (а це рідина для електронних сигарет, змінні деталі, випарники та інше) досі не врегульований державою.

Інформація надана Ejuice.com.ua


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-