Американська мрія очима українця

Американська мрія очима українця

1027
Ukrinform
«Американська мрія» - це словосполучення вже давно стало сталим. Кожен хоча б інтуїтивно знає його значення. Для багатьох українців – це означає: безтурботне життя у заміському будинку, з великим псом, басейном на подвір’ї, усміхненими дітьми, кількома машинами у гаражі та ланчбоксом при виході на роботу.

Для того, щоб краще дізнатись чи так це є, ми поспілкувались з кількома українцями, які змінили своє місце проживання на каїну мрій.

Перший, з ким нам вдалося поспілкуватись по той бік океану – це Микита Самусєв,  молодий режисер, сценарист та продюсер, який почав свою кар’єру як автор рекламних роликів на Батьківщині для таких брендів як Test, Intertop, Укрзалізниця та багато інших, він переїхав до Лос-Анджелеса, аби студіювати кіномистецтво в Ньюйоркській кіноакадемії і встиг бути номінованим у 7-ми кіноконкурсах та взяти 3 нагороди за сценарій до короткометражного погляду на «Смерть чиновника» Антона Павловича Чехова. Микита розповів нам, що подорожувати до Америки та жити в ній – це абсолютно дві різні речі, адже завітавши до країни на обмежений час – ти сприймаєш її, як гість. А в гостях, звісно, вас всі вітають і частують. Але, коли починаєш тут жити, все стає іншим. Розкривається різниця в ментальності. Наприклад, українське почуття гумору американцям не завжди є зрозумілим. За словами продюсера, у американців абсолютно інше ставлення до роботи та  навчання, вони звикли «викладатись на 200%», навчаючись не лише брати ті знання, які дають, а вимагати більше. У Сполучених Штатах кожен новий етап твого життя – це логічне продовження попереднього, і він усеціло залежить від того, що ти робив доти. Микита Самусєв розповів, що приїхав на навчання до Америки, абсолютно не знаючи нікого у Штатах, і лише робота, працелюбність і знайомства під час навчання допомогли йому почати писати сценарії та продюсувати відеокліпи, рекламу для Nestle та замахнутися на власний повнометражний проект.

Друга людина, до якої ми звернулись, - це Інеса Калугіна, художниця, яка шукає натхнення у Нью Йорку, працюючи приватним викладачем мистецтва. Інеса розповіла нам, що для американців головне – це працювати: наполегливо і щоденно, і кожен це розуміє, незалежно від віку, бо вже з дитинства їх до цього привчають. Так, тут демократія, але є певні соціальні норми, правила поведінки, які не варто порушувати. Також не важливо забувати про традиційні цінності, перед усім  - це родина, саме тому «американська мрія» здебільшого стосується щасливого життя сім’ї, а не окремого індивіда. Зате, для мистецтва тут є простір, бо будь-який вияв фантазії та особистості знайде своїх поціновувачів. Хоча Інесі тут і дуже подобається, інколи неймовірно хочеться додому.

Андрій (вирішив не називати свого прізвища) переїхав за запрошенням у Силіконову долину після того, як надіслав свої роботу у одну з великих IT-компаній. Андрій, який в Україні встиг попрацювати у багатьох філіях американських компаній, говорить про те, що працювати у рідній країні на американську компанію і в Америці – це абсолютно різні речі, все ж таки ментальність накладає свій відбиток. Навіть, не зважаючи на те, що на його теперішньому робочого місці працюють чи не всі представники світових націй. Все одно, тут вдається тримати баланс між «творчістю» (яка ні в якому разі не є - несерйозністю) та продуктивною роботою. Головне – не імітація діяльності, а реальний результат, в досягненні якого тебе всеціло підтримують. І для досягнення цього можна змиритися з ментальними відмінностями.

Тож можна зробити висновок, що для того, щоб українцеві сягнути висот тієї славнозвісної «американської мрії» треба не лише вірити у свої сили, але й вміти їх застосовувати та докладати всіх можливих та неможливих зусиль для досягнення омріяних висот. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-