100 років гібридній війні

100 років гібридній війні

2229
Укрінформ
На наших просторах прийнято вважати, що так звана «гібридна війна», котра за визначенням – поєднання військових, економічних та пропагандистських засобів підкорення територій та знищення державності – ще щось нове, досі небачене і взагалі пекельний винахід особисто Путіна.

І що як з нами – тобто купити все військово-політичне керівництво країни та їхніми руками розвалити військо, ну а потім і піти війною – ніхто і ніколи в історії не робив.

Направду, нема нічого нового під Місяцем. І Росія у таких насправді природних і давніх методах війни аж ніяк не піонер.

Колись Японія купила військово-політичне керівництво цілого Китаю, поставила там свою агентуру, розвалила армію і пішла на нього війною. У 1895 році. У 1905 році Корею під контроль Японії брали не кадрові офіцери та солдати, а «прості китайські та корейські вантажники». 

Пропаганда у війні – це теж штука аж сторічної давності. Звучить доволі дико, але першими у поїданні немовлят почали звинувачувати взагалі британці. Німців. Під час Першої світової війни.

До речі, тоді ж і з`явилась концепція «змусити противника помирати з голоду, аби він воювати не зміг». Щоправда, тоді вона втілювалась у життя нещадним терором на морських комунікаціях за допомогою підводних човнів. Не чули тоді про санкції.

До речі, прихильникам теорії, що санкції змусять Росію здатись – як показує досвід Німеччини у тій війни, при правильно поставленій промивці мізків можна два роки на одних буряках провоювати, а там, бач, і дармове продовольство буде. Детальніше про промивку мізків – до Ремарка. Там все гарно написано.

Ті ж самі німці можуть розповісти про досвід своїх співвітчизників з СС на тему знищення за допомогою терору цілих держав. Направду, Австрія і Чехословаччина впали не через військове втручання Третього Рейху, а через масовані терористичні акти, втілені в життя німецькою агентурою.

Зрештою, мало хто знає, що за своє коротке буття Закарпатська Україна мусила спочатку поборювати масовані терористичні та диверсійні акти угорських бойовиків. Втім, як і відбиватись від навали угорських тітушок на проукраїнські демонстрації, які часто закінчувались кривавим побоїщем через бездіяльність чеських залог. Справді, друзі, у нашій історії таке аж ніяк не вперше…

Послуговуючись сучасною лексикою, можна стверджувати, що США вже з початку 1940 року вела гібридну війну з нацистською Німеччиною. Через участь своїх льотчиків «добровольців-відпускників» у повітряних боях над Британію та через «гуманітарні поставки» зброї Британії та СРСР, зокрема майже задурно віддали британцям 50 есмінців для боротьби з німецькими підводними човнами. Також американці допомагали виявляти німецькі кораблі, що загрожували Британії.

До речі, до того часу західні демократії уже вигадали таку річ, як санкції, і тому нацисти не змогли придбати потрібні для себе автоматичні гармати та залізну руду у Швеції, а в Туреччині – також залізну руду та хром. Що і наблизило поразку Третього Рейху.

Якщо хто не пам’ятає, то вже на тій війні сторони не обтяжували себе такою формальністю, як оголошення та привід до війни. А якщо і обирали, то якомога абсурдніші. Он, Японія взагалі оголосила війну Китаю через те що той, бачте, посмів обстріляти японські війська, які незрозуміло що забули аж під самим Пекіном. Гарний історичний урок для тих, що вважають, що варто піддаватись на вимоги агресора, аби уникнути війни. Бо не знають прекрасної речі під назвою «дипломатія канонерок», якою вправно зараз послуговується Росія.

Здавалось би, така інформація була б актуальнішою в березні 2014 року, коли все тільки починалося, а страх перед невідомим сковував волю українського народу до боротьби. З тим, не варто очікувати мирних часів як і для нас, так і для наших дітей. Попереджений – значить озброєний. І готовий до захисту.
 

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-