Польща хоче евакуювати з Донбасу майже 200 співвітчизників

Польща хоче евакуювати з Донбасу майже 200 співвітчизників

216
Ukrinform
Уряд Польщі хоче евакуювати з Донбасу 195 етнічних поляків, з яких 156 вже підтвердили намір переїхати до РП.

Про це в середу під час прес-конференції у Варшаві, підсумовуючи перші 100 днів роботи уряду, заявила прем’єр-міністр Ева Копач, передає власний кореспондент Укрінформу в Польщі.

“Ми перебуваємо у завершальній фазі реалізації цього наміру (евакуації поляків з Донбасу. – Ред.). Список складається з 195 осіб, з яких 156 задекларували, що хочуть приїхати до Польщі”, - заявила Копач.

З мотивів безпеки вона не повідомила дату евакуації, попри те, що, за її словами, вона є “відомою й остаточною”.

Читайте також: Поляки зібрали гуманітарну допомогу мешканцям Донбасу

Нагадаємо, на початку грудня етнічні поляки, які проживають на Донбасі, звернулися до уряду Польщі з проханням посприяти в репатріації на батьківщину у зв’язку зі складною гуманітарною ситуацією в цьому регіоні. Через декілька днів уряд РП створив міжвідомчу групу з питань допомоги полякам на сході України. На початку січня при генконсульстві Польщі у Харкові створено “гарячу лінію” для етнічних поляків, які бажають виїхати з Донбасу до РП.

Тим часом, польська опозиція звинувачує владу в тому, що вона штучно затягує початок репатріації поляків з Донбасу і хоче приурочити його до візиту Копач в Україну, який, за попередньою інформацією, має відбутися в середині січня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-