ОУН планує запобігти акції

ОУН планує запобігти акції "Безсмертний полк" 9 травня

Укрінформ
Добровольчий рух "ОУН" 9 травня проведе громадське патрулювання вулиць з метою запобігання акції "Безсмертний полк". 

Відповідну заявку організація подала в Київську міську державну адміністрацію, повідомили Укрінформу в прес-службі КМДА.

Так, акція ОУН розпочнеться о 9 годині та пройде за маршрутом: вулиця Грушевського - Лаврська - Мазепи - станція метро "Арсенальна" - пам’ятник Ватутіну - територія Національного музею історії України у ІІ Світовій війні. 

Окрім цього, КМДА отримала заявки на проведення заходів у Києві 9 травня від Київської міської організації ветеранів України, яка проведе ходу за маршрутом: "Арсенальна" - вулиця Мазепи - парк Вічної слави. Очікувана кількість осіб - 4 тисячі. 

Також ГО "Інститут правової допомоги та соціального захисту" проведе о 10 годині мирну демонстрацію в рамках акції "Ніхто не забутий, ніщо не забуте". 

Як повідомлялося, у Києві на 9 травня заявлена акція "Безсмертний полк" з 3 тисячами учасників.

Як зазначив голова СБУ Василь Грицак, СБУ працює разом з Нацполіцією та Надгвардією над тим, щоб запобігти будь-яким провокаціям 9 травня.

Читайте також: Полтавські вчителі кажуть, що не змушують дітей до участі у "Безсмертному полку"

Як відомо, "Безсмертний полк" - російська пропагандистська громадська організація, зареєстрована 2011 року в Томську (Росія) трьома журналістами. Організація проводить однойменні акції-марші з портретами та виступами-вшануванням учасників війни.

У Росії та в проросійських колах за межами Росії акція здебільшого позиціюється як патріотична, в інших країнах - як провокативна та спекулятивна.

Минулого року в Києві під час акції сталися сутички між правоохоронцями та ОУНівцями. Тоді правоохоронці затримали близько 20 осіб, які закидали димовими шашками акцію "Безсмертний полк".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-