Теплове майно передаватимуть Київтеплоенерго у два етапи - КМДА

Теплове майно передаватимуть Київтеплоенерго у два етапи - КМДА

1219
Ukrinform
Передача майна, що перебувало в управлінні Київенерго, у експлуатацію КП «Київтеплоенерго» відбуватиметься у два етапи, що забезпечить безперебійність роботи ТЕЦ та надійність енергосистеми Києва.

Про це заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, повідомляє прес-служба столичної влади.

"Ми розпочали підготовку до завершення угоди з ПАТ «Київенерго» понад два роки тому. За цей період нам вдалося здійснити аудит із залученням міжнародної компанії «Ernst&Young», виконали інвентаризацію майна, створили та випробували протягом останнього опалювального сезону комунальне підприємство «Київтеплоенерго». Підприємство готове взяти в експлуатацію мережі, обладнання, перевести у штат більш як 7,5 тисячі необхідних працівників і вже отримало ліцензії на виробництво тепла для котелень. Для повноцінної роботи комунальному підприємстві необхідно отримати ліцензії на виробництво тепла на ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6 і заводу «Енергія». Однак триває переобрання членів Нацкомісії, і нацрегулятор поки не здійснює роботу з ліцензування», – заявив Пантелеєв. 

Він нагадав, що міська влада для вирішення цього питання ініціювала законопроект № 8095, що надає право комунальному підприємству «Київтеплоенерго» користуватися тарифами «Київенерго», зважаючи на те, що підприємство отримує на баланс не окремі об’єкти, а весь цілісний майновий комплекс. Документ підготовлено та підтримано у комітеті Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, однак він досі не прийнятий Верховною Радою України.

"Саме тому, аби уникнути збоїв у роботі ТЕЦ, які працюють за принципом когенерації, забезпечуючи місто не лише теплом, а й гарячою водою, ми здійснюватимемо передачу обладнання і людей у два етапи. Із першого травня 2018 року в експлуатацію «Київтеплоенерго» переходять котельні, теплові мережі, теплові пункти, лічильники та інше допоміжне майно. Також ми на першому етапі забезпечуємо переведення 5 114 працівників ПАТ «Київенерго». ТЕЦ-5, ТЕЦ-6, завод «Енергія» міське підприємство прийме на баланс із 1 серпня 2018 року, отримавши необхідні ліцензії та дозволи. У частині подальшої експлуатації електромереж, які знаходяться у комунальній власності міста, Київська міська рада прийматиме окреме рішення», – зазначив Пантелеєв.

Читайте також: Київрада продовжила договір з Київенерго в частині використання ТЕЦ-5, ТЕЦ-6

Прийняття цього рішення дозволить уникнути застосування графіків аварійних обмежень енергоспоживання, до якого може призвести зупинка двох найбільших у країні ТЕЦ, які є частиною єдиної енергосистеми України.

20 червня 2017 року Київрада прийняла рішення про припинення Угоди щодо реалізації проекту управління та реформування енергетичного комплексу м. Києва від 27.09.2001, укладеної між Київською міською державною адміністрацією та Акціонерною енергопостачальною компанією «Київенерго». 

Як повідомляв Укрінформ, у вівторок, 24 квітня Київська міська рада продовжила договір з ПАТ "Київенерго" щодо використання ТЕЦ-5, ТЕЦ-6 і сміттєспалювального заводу "Енергія" до 31 липня 2018 року для забезпечення безперебійної роботи об'єктів у процесі їх передачі комунальному підприємству "Київтеплоенерго".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>