Київській ТЕЦ повертають газ, але нагадують про 40 мільйонів боргу

Київській ТЕЦ повертають газ, але нагадують про 40 мільйонів боргу

Укрінформ
ПАТ "Укртрансгаз" зняло обмеження на транспортування газу для ТЕЦ-6, які були введені раніше через систематичну несплату за послуги транспортування газу та накопичення боргів. 

Про це йдеться у повідомленні НАК "Нафтогаз України" від 24 червня.

"Наразі філія УМГ "Київтрансгаз" здійснила усі необхідні підготовчі роботи для відновлення транспортування природного газу для потреб ТЕЦ-6 у повному обсязі та очікує підтвердження від ПАТ "Київгаз" та споживача про готовність приймати природний газ", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Укртрансгаз погодився поновити газопостачання, хоча із 61 млн грн боргу за транспортування газу для виробництва електроенергії на даний момент до Укртрансгазу надійшло лише 20 млн грн. 

"Загальна заборгованість ПАТ "Київенерго" перед Укртрансгазом за послуги транспортування становить близько 330 млн грн. Це майже половина заборгованості усіх виробників теплової енергії України перед Укртрансгазом", - наголосили у Нафтогазі.

Крім того, у Нафтогазі зазначили, що 23 червня Київська міська держадміністрація надіслала до Укртрансгазу листа, яким гарантувала контроль за виконанням Київенерго у строк до 30 червня своїх зобов’язань щодо погашення заборгованості перед Укртрансгазом у сумі 41 млн грн. 

"Нафтогаз підтримав зняття обмежень на транспортування газу до ТЕЦ Київенерго, незважаючи на суттєві ризики неповернення заборгованості. Разом з цим, якщо зобов’язання Київенерго по виплаті заборгованості до 30 червня не будуть виконані, газопостачання до ТЕЦ Київенерго може бути знову обмежено", - заявили у НАК "Нафтогаз України" .

У компанії нагадали, що Київенерго заборгувало Нафтогазу ще близько 4,3 млрд грн за вже поставлений газ і є найбільшим боржником компанії. 

Як повідомлялося, Київенерго заявила про відключення від гарячого водопостачання мешканців чотирьох районів Києва, мотивуючи це накопиченими державою та споживачами боргами за послуги теплопостачання (опалення та гаряче водопостачання), через що Київтрансгаз припинив газопостачання столичної ТЕЦ-6 (управляється Київенерго). 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-