Київенерго скаржиться, що віддає Нафтогазу 74 копійки з кожної гривні

Київенерго скаржиться, що віддає Нафтогазу 74 копійки з кожної гривні

Укрінформ
ПАТ «Київенерго» разом з підприємствами теплокомуненерго Полтави, Запоріжжя, Львова, Харкова та Асоціацією теплоенергетичних компаній України звернулося до Мінрегіонбуду з проханням негайно врегулювати критичну ситуацію в теплоенергетиці України.

Про це Укрінформу повідомили в прес-службі "Київенерго" .

"У зверненнях теплопостачальників до профільного міністерства йдеться про необхідність внесення змін до Постанови Кабінету міністрів України № 217. Згідно з цією Постановою, кошти, що сплачують споживачі за тепло (опалення та гарячу воду), автоматично надходять на спеціальні рахунки та розщеплюються на користь НАК "Нафтогаз України" в пропорції, встановленій НКРЕКП, яка значно перевищує передбачену тарифом", - йдеться у повідомленні.

Так, з 1 грн, сплаченої клієнтом за тепло, на користь НАК "Нафтогаз України" за споживання газу згідно з тарифом, який встановив НКРЕКП для "Київенерго", повинно сплачуватись 64 коп. Але через невідповідність фактичної та встановленої НКРЕКП в тарифі ціни газу для бюджетних установ та інших споживачів, а також накопичення боргів за газ (в тому числі через державні борги), на користь Нафтогазу з 1 грн за тепло за газ відщеплюється не 64 коп., а 74 коп.

"У випадку Київенерго це призвело протягом опалювального сезону 2016/2017 рр. до списання на користь НАК "Нафтогазу" на 938 млн грн більше, ніж передбачено структурою діючого тарифу", - наголошується в повідомленні.

Теплопостачальники зазначають, що формула розрахунку підвищуючого коефіцієнта при визначенні нормативу перерахування коштів на користь постачальника природного газу враховує борги теплопостачальників, але не передбачає затримки та відсутність фінансування по компенсації різниці в тарифах на теплову енергію й послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води, а також заборгованість державного бюджету з пільг та субсидій.

"Причини затримок розрахунків українських енергокомпаній за газ знаходяться саме в площині регулювання галузі. Станом на 1 червня борг столиці за теплоенергію склав майже 4,8 млрд грн (зменшився протягом травня майже на 0,2 млрд грн в основному за рахунок зменшення боргів населення). При цьому частка боргу держави становить близько 2 млрд грн (збільшилась протягом травня на 38 млн грн через збільшення державного боргу по пільгах та субсидіях), з них майже 1,3 млрд грн – некомпенсовані пільги і субсидії в теплопостачанні, а 790 млн грн – некомпенсована різниця в тарифах за минулі роки. У той же час борг Київенерго перед НАК "Нафтогаз України" за спожитий газ для виробництва теплоенергії досяг 3 млрд грн (у травні зменшився на 134 млн грн), а борг за транспортування газу – 463 млн грн (у травні зменшившись на 13,5 млн грн)", - підкреслили в Київенерго.

Зазначається, що Київенерго та інші теплопостачальники неодноразово зверталися до органів державної влади у зв'язку з гострою необхідністю врегулювання відносин постачальників газу і теплокомуненерго. Зокрема, минулого року робота Київенерго та ще 104-х підприємств теплокомуненерго була заблокована внаслідок арешту рахунків Державною виконавчою службою, накладеного через штрафні санкції НАК "Нафтогаз України" за вже погашені борги за паливо. Ситуація досі остаточно не врегульована та створює передумови для загрози стабільності енергопостачання Києва й інших українських міст.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-