Марина Хонда, директор Департаменту суспільних комунікацій КМДА
Важлива взаємодія, яка принесе найбільшу користь громаді столиці
16.05.2017 15:08 1978

Важливим напрямом стратегії подальшого розвитку інститутів громадянського суспільства є налагодження взаємодії між політичними інститутами та громадськими організаціями. Природна сутність інститутів громадянського суспільства зводиться до децентралізації влади, реалізації інтересів громадян та захисту їхніх прав. Як стверджує директор Департаменту суспільних комунікацій КМДА Марина Хонда, протестна енергія киян поступово трансформується у творчу, дієву, благотворну, знаходить втілення у суспільно-корисних проектах. Громадянське суспільство столиці готове до партнерської взаємодії та відповідальності, і саме такі підходи міська влада столиці пропонує обговорити 23 травня під час першого Київського форуму організацій громадянського суспільства в НСК «Олімпійський».

Про сам Форум, його організацію та мету розповіла в інтерв’ю Укрінформу директор Департаменту суспільних комунікацій КМДА Марина Хонда.

- Марино Петрівно, чому ви, як організатори, вирішили провести такий Форум?

- Хочу сказати, що це важливий крок міської влади у налагодженні партнерства з організаціями громадянського суспільства. Три роки тому за підтримки всієї України Київ фактично змінив хід історії, і, якщо можна так сказати, основну роботу виконали люди з активною громадянською позицією. Ці події сформували розуміння: патерналістські настрої відійшли в історію. Якщо ми хочемо змін – давайте робити їх разом. Я сподіваюся, що на форумі  ми знайдемо цікаві рішення реальних проблем столичного життя. 

- У чому особливість цього Форуму?

- У місті Києві зареєстровано більше 14 тисяч громадських організацій. З них подають звітність про свою діяльність більше 9 тисяч. Більшість реалізує свої проекти самотужки, за власні кошти, багато працюють з грантовими організаціями. Форум – це відкрита платформа комунікації, де учасники шукають нові можливості, ресурси, проекти, які можуть бути реалізовані за підтримки влади та міжнародних донорів. Також для нас важливо розуміти, які формати взаємодії можуть принести найбільшу користь громаді столиці. В певному розумінні, це стратегія «win-win», коли мають виграти всі.  

- Чи всі громадські організації змогли пройти реєстрацію, щоб потрапити на форум? Які були критерії відбору?

- Реєстрація тривала місяць. Нашою основною умовою було, щоб громадські організації, які  хочуть взяти участь у форумі, підтвердили, що вони вже щось реалізовували, а не просто зайшли з вулиці, щоб попросити кошти на… гурток «умілі руки» .

- Скільки громадських організацій зареєстровано на форум?  

- Зареєструвалися 350 організацій. Реєстрація вже завершена. Зараз аналізуємо анкети, щоб зрозуміти, які напрямки цікавлять організації, тому що форум дуже насичений, дуже багато різних напрямків, в тому числі секцій за темами. Це і Світове кафе, і спілкування з донорами, для того, щоб ми могли зрозуміти – на яких напрямках зробити акцент. Дуже велика кількість міжнародних грантових організацій підтвердили участь у цьому форумі.

- Як власне буде проходити Форум?

- У холі Чемпіонів НСК «Олімпійський» відбудеться  панельна дискусія, потім – інтерактивний fishbowl (круглий акваріум) на двох майданчиках. Будуть «круглі столи», зокрема, по Е-демократії, в цьому нам допомагає міжнародна організація «Східне партнерство», яка розробляє петиції, бюджет участі, тобто інструменти, через які громада може вливати на політику рішень влади. З Фондом «Відродження» у нас спільний проект по ресурсних центрах, щодо можливості створення громадських організацій, органів самоорганізації населення, їх фінансування. Рада Європи презентує кращі практики доброго врядування з досвіду регіонів (у Києві вони не працювали), а ПрООН – кейс про роль молоді в розвитку міста.

- Окрім панельних дискусій та фішбаулу, що ще чекає на учасників?

- Як на мене, цікавою буде презентація соціологічного дослідження «Потреби місцевої громади» від КМІС. Ми замовили це дослідження, і хочемо показати учасникам цікаві тенденції та індикатори.

- У чому, на ваш погляд, найбільший потенціал партнерства влади та громадського сектору столиці?

Потенціал є. Власне, для цього ми і проводимо форум, щоб налагодити єдину, правильну систему взаємодії. Тому що організації різні, і потреби різні, для того, щоб не було ні в кого питань про пріоритетність, мають бути єдині зрозумілі для всіх правила. У нас велика кількість департаментів, і кожен працює з великою кількість громадських організацій. Але єдиної системи цих організацій немає – і це питання не лише для Києва, а й для всієї України.

Ольга Савченко, Київ

Фото: Худякова Олена

При цитуванні і використанні будь-яких матеріалів в Інтернеті відкриті для пошукових систем гіперпосилання не нижче першого абзацу на «ukrinform.ua» — обов’язкові. Цитування і використання матеріалів у офлайн-медіа, мобільних додатках, SmartTV можливе лише з письмової згоди "ukrinform.ua". Матеріали з маркуванням «Реклама» публікуються на правах реклами.

© 2015-2017 Укрінформ. Усі права застережені.

Дизайн сайту — Студія «Laconica»
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-