Прес-служба Євробачення відповіла на претензії Рибчинського

Прес-служба Євробачення відповіла на претензії Рибчинського

3231
Ukrinform
Загальна політика Європейської мовної спілки (EBU) визначає, що посада члена національного журі пісенного конкурсу "Євробачення" є почесною і неоплачуваною.

Про це інформує прес-служба конкурсу, коментуючи заяви голови українського журі конкурсу Юрія Рибчинського, що з ним не укладено жодних договорів і що його не запросили на шоу.

"Загальна політика EBU визначає, що посада члена журі Євробачення-2017 є почесною і неоплачуваною. Це стосується не лише України, але й всіх членів національних журі 42 країн-учасниць пісенного конкурсу", - йдеться у повідомленні.

У прес-службі також нагадали, що згідно з правилами Європейської мовної спілки, професійне журі від України за день до прямого ефіру вже проголосувало у другому півфіналі Євробачення, що відбувся 11 травня.

"Голова журі Юрій Рибчинський заповнив та відправив форму, у якій він підтвердив свою згоду на голосування відповідно до необхідних інструкцій та правил EBU", - йдеться у повідомленні.

У прес-службі нагадали, що голосування за кращу пісню проходить у два етапи: за день до прямого ефіру півфіналів чи фіналу голосує професійне журі, яке призначає кожна країна-учасниця пісенного конкурсу. А у день прямих трансляцій шоу голосують глядачі (без можливості віддати голос за представника своєї країни) шляхом телеголосування. На конкурсі Євробачення співвідношення голосів становить 50% на 50% голосів професійного журі та глядачів, тобто оцінка Національного журі має таке саме значення, як і оцінка глядачів.

Раніше голова українського журі конкурсу "Євробачення-2017" поет Юрій Рибчинський в інтерв'ю DT.UA заявив, що його не запросили ні на червону доріжку Євробачення, ні на шоу в Міжнародному виставковому центрі.

Він також повідомив, що журі оцінює виступи конкурсантів "по монітору" і не впевнений, що йому вдасться побачити конкурс наживо. "В журі п'ять осіб... Але з нами не укладено жодних договорів. Ми не знаємо навіть, на яких засадах працюємо. Безкоштовно чи за гроші? Хоча я працюю в журі не перший раз, і завжди така робота вважається оплачуваною", - заявив голова журі.

Як відомо, згідно з правилами проведення пісенного конкурсу Євробачення-2017 та протоколом EBU, професійне журі складається з п’яти членів на чолі з головою. В Україні до складу національного журі було обрано Сержа Гагаріна, Софію Тарасову, Сергія Грачова, Яну Прядко та Юрія Рибчинського як голову національного журі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-