Бекешкіна про перебіг Національного екзит-полу:

Бекешкіна про перебіг Національного екзит-полу: "Політ" нормальний

Фото
Укрінформ
Національний екзит-пол під час президентських виборів-2019, який проводиться Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та Київським міжнародним інститутом соціології, відбувається у штатному режимі , без проблем.

Про це директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна повідомила на прес-конференції в Укрінформі.

"Поки що "політ" триває нормально, нормально працюють наші інтерв'юери. Сьогодні члени наглядової ради (екзит-полу - ред.), без попередження проїхалися дільницями разом із журналістами, познімали. Поки що все проходить нормально", - сказала Бекешкіна.

Прес-конференція "Національний екзит-пол ’2019 у день виборів" в Укрінформі / Фото: Олена Худякова, Укрінформ

За її словами, застосовуватиметься методика «таємного голосування», оскільки вона зменшує кількість відмов і суттєво підвищує надійність даних екзит-полу.

“Генеральна сукупність екзит-полу – виборці, які проголосували на виборчих дільницях на території України. Проте, хочу наголосити, що не опитуються такі дільниці, як закордонний виборчий округ, спеціальні дільниці, такі як в’язниці, лікарні, військові частини, виборці, які голосують вдома - загалом це приблизно 62% тих, кого ми не охоплюємо екзит-полом”, - сказала PR-менеджер КМІСу Тетяна Пясковська.

Тетяна Пясковська

Читайте також: В «американському» рейтингу Порошенко відривається від Тимошенко та... наздоганяє Зеленського

Реалізація цього проекту проходить під контролем Наглядової ради, до складу якої увійшли лідери громадських організацій, провідні українські експерти та журналісти.

За словами голови Наглядової Ради Національного екзит-полу'2019 Євгена Бистрицького, члени наглядової ради протягом дня переконалися у тому, що це дослідження проводиться за правилами, переважно люди охоче погоджуються взяти участь у цьому опитуванні. Кількість тих, хто відмовився, пояснивши нестачею вільного часу, незначна.

Євген Бистрицький
Євген Бистрицький

"Жодних порушень станом на цю годину ми не побачили. Достатньо активно відбуваються вибори. Екзит-пол іде у штатному режимі, вибори продовжуються”, - сказав він.

Член Наглядової Ради Національного екзит-полу'2019 Андрій Горбачик підкреслив, що у проведенні такого роду дослідження професіоналізм інтерв'юерів має чи не головне значення. “Це тільки на перший погляд здається, що легко когось зустріти та спитати, розповісти. Насправді це серйозна робота, яка зараз відбувається на чотирьох сотнях дільниць по всій Україні, відібраних випадковим чином. Там працюють спеціально навчені інтерв'юери, які обирають також спеціальним чином, а не тих, хто подобається, чи є компетентний або більш комунікабельний”, - сказав він.

Андрій Горбачик
Андрій Горбачик

Похибка вибірки не перевищує 2,5% для лідерів і буде в межах 0,5–1% для інших кандидатів.

Національний екзит-пол здійснюється за фінансової підтримки міжнародних донорів: Програми сприяння громадській активності “Долучайся!”, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-