ЦВК нарахувала майже 30 мільйонів потенційних виборців

ЦВК нарахувала майже 30 мільйонів потенційних виборців

Оновлено
Укрінформ
Станом на 14 лютого до списків виборців на чергових виборах Президента України 31 березня потенційно може бути включено понад 29,8 мільйона громадян.

Про це розповіла голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук на брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Станом на 14 лютого 2019 року громадяни, які потенційно будуть включені до списків виборців, становить 29 мільйонів 897 тисяч 548", - сказала вона.

Водночас голова ЦВК підкреслила, що до 25 березня громадяни мають право тимчасово змінити місце голосування без зміни виборчої адреси, й тому загальна кількість виборців може бути збільшена за рахунок громадян з окупованих територій, де наразі вибори не організовуються.

Згідно з офіційною статистичною інформацією, з урахуванням громадян на окупованих територіях Донецької та Луганської областей й анексованого Криму, в Україні наразі виборчу адресу мають 34 мільйони 544 тисячі 93 особи.

Сліпачук також повідомила, що ЦВК за весь час функціонування Державного реєстру виборців не отримувала від політичних парій та кандидатів на пост Президента України жодних звернень про невідповідність даних про списки виборців.

"За цей весь період (функціонування ДРВ - ред.) жодного звернення від політичних партій та кандидатів на пост Президента України до ЦВК з приводу невідповідності записів про виборців, тобто публічного контролю перевірки повноти та достовірності персональних даних реєстру не було", - зазначила вона.

Водночас Сліпачук розповіла, що за весь період функціонування Державного реєстру виборців з 2009 року донині було видано політичним партіям 20 електронних копій даних реєстру, у тому числі 4 додаткових, фракціям у ВР - 5 копій, кандидатам на пост Президента України - 14.

Сліпачук нагадала, що нещодавно ЦВК визначила перелік виборчих округів на Донбасі і в Криму, де чергові вибори Президента України не організовуватимуться і не проводитимуться. За її словами, загальна кількість виборчих округів на президентських виборах 31 березня становитиме 200 (з урахування закордонного виборчого округу), а виборчих дільниць буде 29 тисяч 848 (без врахування спеціальних виборчих дільниць, які будуть створені на тимчасовій основі).

Читайте також: ЦВК назвала округи, де неможливо провести вибори

У свою чергу керівник Служби розпорядника Державного реєстру виборців Олександр Стельмах зауважив, що дані держреєстру виборців оновлюються щомісяця, а сам реєстр виборців буде модернізовано й пристосовано для користування на мобільних пристроях і гаджетах. Також він запевнив, що поширену раніше інформацію ЗМІ про нібито збільшення на 1,4 мільйона виборців у виборчих списках у порівнянні з 2018 роком, не відповідає дійсності. Навпаки, за його даними, кількість виборців щороку зменшується, й вся статистична інформація висвітлена на сайті реєстру.

Брифінг ЦВК / Фото: Худякова Олена, Укрінформ

За його словами, протягом нинішньої президентської кампанії з 31 грудня 2018 року зі зверненнями про надання електронних копій даних Держреєстру виборців звернулися вже фракція Опозиційного блоку у парламенті, партія "Батьківщина" та четверо кандидатів на пост президента.

Як повідомлялося, 31 грудня 2018 року в Україні стартував виборчий процес чергових виборів Президента України призначених на 31 березня 2019 року.
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-