В Україні за рік скоротилася чисельність корів

В Україні за рік скоротилася чисельність корів

Інфографіка
Укрінформ
В Україні поголів'я великої рогатої худоби за рік скоротилося на 11%, а чисельність корів - на 13%.

Про це повідомляє Асоціація виробників молока за попередніми даними Держстату, передає Укрінформ.

Станом на 1 січня 2026 року в присадибному і промисловому секторі України утримується 1 млн 804,1 тис. голів ВРХ, у тому числі 1 млн 22,3 тис. корів. Порівняно до 1 грудня 2025 року, поголів’я ВРХ в Україні скоротилося на 138,9 тис. голів (-7%), а чисельність корів зменшилася на 53,7 тис. голів (-5%). Порівняно до 1 січня 2025 року поголів’я ВРХ скоротилося на 232 тис. голів (-11%), у тому числі корів – на 158 тис. голів (-13%).

Близько 53% тварин утримується на промислових підприємствах, а 47% – у господарствах населення.

У промисловому секторі утримується 947,7 тис. голів ВРХ, що на 300 голів менше (-0,03%) відносно 1 грудня 2025 року. Поголів’я корів становить 386,3 тис. голів і зросло на 1,1 тис. голів (+0,3%) за останній місяць. За останній рік поголів’я ВРХ на підприємствах збільшилося на 22,6 тис. голів (+2%), а кількість корів збільшилася на 4,5 тис. голів (+1%).

У присадибному секторі знаходиться 856,4 тис. голів ВРХ, що на 139 тис. голів менше (-14%) порівняно до 1 грудня 2025 року. Кількість корів у господарствах населення станом на 1 січня 2026 року становила 636 тис. голів, що на 55 тис. голів менше (-8%), ніж місяць тому. За останній рік кількість ВРХ у господарствах населення скоротилася на 254 тис. голів (-23%), а кількість корів зменшилася на 163 тис. голів (-20%).

Як зауважили аналітики галузевої асоціації, поголів’я корів скорочується переважно в присадибному секторі, але в грудні 2025 року сільгосппідприємства також несуттєво скоротили поголів’я ВРХ. Поголів’я корів зросло лише на 300 голів. Вірогідно, фермери утримуються від нарощення поголів’я в умовах зростанням виробничих витрат та несприятливих погодних умов.

Як повідомлялося, в Україні зменшилися обсяги виробництва молока-сировини у 2025 році на тлі зниження закупівельних цін, збільшення виробничих витрат, перебоїв з відвантаженням. У грудні 2025 року господарства усіх категорій виробили 478 тис. т молока-сировини, що на 29 тис. т менше (-6%) відносно листопада поточного року і на 75 тис. т менше (-14%) відносно грудня 2024-го.

Читайте також: В Україні скоротилося виробництво молока

У січні-грудні 2025 року обсяги надою в Україні становили 6,86 млн т, що на 374 тис. т менше (-5%) відносно минулорічного періоду.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-