Сума вкладів фізосіб у банках України за квітень зросла на ₴15,8 мільярда

Сума вкладів фізосіб у банках України за квітень зросла на ₴15,8 мільярда

Укрінформ
Загальна сума вкладів фізичних осіб у банках України за квітень 2024 року зросла на 15,8 млрд грн і станом на 1 травня становила 1,244 трлн грн.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Фонду гарантування.

«Станом на 1 травня 2024 року загальна сума вкладів фізичних осіб (у тому числі фізичних осіб-підприємців) у банках України становила 1 244,2 млрд грн, що на 15,8 млрд грн більше показника попереднього місяця. Зазначимо, що останні три місяці номінальна сума вкладів фізосіб демонструє тенденцію до зростання», - йдеться в повідомленні.

Із загальної суми вкладів фізичних осіб на початок травня: вклади у національній валюті - 801,6 млрд грн (+12,5 млрд грн за квітень) та вклади в іноземній валюті - 442,6 млрд грн (+3,3 млрд грн за квітень).

Частка ФОП у структурі вкладників станом на 1 травня 2024 року становила 3,3%, а сума їх вкладів - 139,4 млрд грн (11,2% від загальної суми вкладів). Вклади фізичних осіб-підприємців підпадають під гарантії фонду з 1 січня 2017 року.

Читайте також: Банки очікують зростання обсягу коштів населення та бізнесу

Як повідомлялось, із 13 квітня 2022 року (від набрання чинності змін до деяких законів України щодо забезпечення стабільності системи гарантування вкладів фізичних осіб) на час дії в Україні воєнного стану та протягом трьох місяців після його скасування чи припинення діє норма про 100% відшкодування коштів вкладникам банків, щодо яких прийнято рішення про виведення з ринку в цей період. Під гарантії підпадають кошти на депозитних та поточних рахунках, зокрема на рахунках для зарахування зарплат, стипендій, пенсій тощо.

У березні сума вкладів фізосіб у банках України також зросла - на 20,3 млрд грн.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-