Нацбанк запровадив нові інструменти нагляду та оновив порядок виїзних перевірок

Нацбанк запровадив нові інструменти нагляду та оновив порядок виїзних перевірок

Укрінформ
Національний банк оновив порядок здійснення безвиїзного нагляду, виїзних перевірок банків та небанківських установ з питань фінансового моніторингу, валютного та санкційного законодавства.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба НБУ.

Змінами передбачено впровадження нових інструментів нагляду - використання під час виїзних перевірок віддаленого доступу, перевірочної операції, фото- чи відеофіксації членами інспекційної групи фактів, що можуть свідчити про порушення вимог законодавства.

Передбачається вдосконалення порядку проведення зустрічей за участю Національного банку та представників банків, небанківських установ під час здійснення виїзних перевірок чи безвиїзного нагляду. Також передбачено можливість проводити зустрічі за допомогою відеозв’язку. Пріоритетність надається саме використанню електронних документів під час інформаційного обміну в ході здійснення наглядових дій.

На думку регулятора, такий підхід сприятиме зменшенню навантаження на банки та небанківські установи під час здійснення Національним банком нагляду, забезпеченню реалізації концепції paperless. Національний банк також актуалізував низку норм щодо безвиїзного нагляду та виїзних перевірок банків та небанківських установ з урахуванням практики, яка була напрацьована під час роботи в умовах карантинних заходів та воєнного стану.

Зазначені зміни передбачені постановою правління Національного банку України від 4 квітня 2024 року № 37 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України з питань нагляду», яка набирає чинності з 25 квітня 2024 року.

Національний банк також вніс зміни в частині здійснення нагляду в постанову правління Національного банку України від 25 березня 2022 року № 60 «Про особливості виконання окремих вимог законодавства у сфері фінансового моніторингу, валютного нагляду, нагляду з питань реалізації і моніторингу ефективності персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) протягом дії воєнного стану». Зокрема, передбачено: визначення особи, уповноваженої представляти інтереси банку чи небанківської установи на час проведення виїзної перевірки, та її обов’язків, а також можливість обрання банком чи небанківською установою адреси місцезнаходження, за якою проводитиметься виїзна перевірка (за письмовим зверненням банку/небанківської установи або на запит Національного банку).

Читайте також: Нацбанк оприлюднив графік перевірок на 2024 рік

Деталізовано також порядок дій банків/небанківських установ під час здійснення ідентифікації, верифікації фізичних осіб та актуалізації даних про клієнтів.

Як повідомлялось, зазначені зміни передбачені постановою правління Національного банку України від 23 квітня 2024 року № 47 «Про внесення змін до постанови правління Національного банку України від 23 березня 2022 року № 60», яка набрала чинності з 25 квітня 2024 року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-