До групи радників голови НБУ доєднались два експерти

До групи радників голови НБУ доєднались два експерти

Укрінформ
До групи радників голови Національного банку України на громадських засадах приєдналися експерти зі світовим ім'ям – Стефан Інгвес та Девід Вавра.

Як передає Укрінформ, про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив голова Національного банку Андрій Пишний.

"Обидва – потужні фахівці в економічній царині, які, в тому числі, володіють важливим для нас досвідом побудови ефективної взаємодії з міжнародними фінансовими організаціями, розуміються на всіх тонкощах та нюансах європейської системи управління у фінансовій сфері", - написав Пишний.

Голова Нацбанку повідомив, що Інгвес очолює правління Toronto centre. У 2006–2022 роках він працював головою центрального банку Швеції. Також очолював Базельський комітет з банківського нагляду, макропруденційного форуму країн Північної Європи та Балтії і Групу з управління центральними банками Банку міжнародних розрахунків. Входив до складу правління Європейської ради з системних ризиків (ESRB), Ради з фінансової стабільності та Керівного комітету.

Девіду Ваврі Національний банк завдячує глибокою експертною допомогою під час упровадження інфляційного таргетування в Україніі. Він активно залучався і до підготовки Стратегії валютної лібералізації, яку регулятор презентував у липні, та впровадження керованої гнучкості курсу. Вавра є керуючим партнером OGResearch та очолює правління Global Projection Model Institute. Він має величезний досвід консультацій центробанків та інших фінансових інституцій по всьому світу у сфері монетарної політики, розвитку фінансових ринків та макроекономічного прогнозування.

"Їх готовність долучитися до роботи з НБУ є свідченням високого рівня довіри, яку ми розбудовуємо з особливою увагою. До того ж певен, для міжнародних фахівців – це теж дуже цікавий професійний виклик, адже НБУ й Україна загалом сьогодні роблять те, чого ще ніхто ніколи не робив", - підкреслив Пишний.

Читайте також: Голова Нацбанку вважає, що план «Б» для українського бюджету все ж таки є

Як повідомлялось, у січні 2023 року радником голови Національного банку України на громадських засадах став професор економіки Каліфорнійського університету Берклі Юрій Городниченко.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-