У Prozorro з'явилась нова функція - замовники пояснюватимуть потребу в закупівлі

У Prozorro з'явилась нова функція - замовники пояснюватимуть потребу в закупівлі

Укрінформ
У системі Prozorro з'явилося додаткове поле, в якому замовники зможуть обґрунтувати доцільність своєї закупівлі.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Зазначається, що така функція дасть змогу завчасно пояснити, чому виникла потреба в цій закупівлі.

«Невідповідність багатьох закупівель умовам воєнного часу викликає справедливе роздратування в суспільстві, тому очевидно, що ця сфера має рухатися до максимальної обґрунтованості потреб. Водночас дуже часто скандали виникають саме через те, що державні та місцеві замовники не пояснюють як слід, чим саме викликана та чи інша потреба в закупівлі, та чому критично її провести саме зараз. І новий інструмент у системі Prozorro якраз зможе допомогти налагодити таку комунікацію, і ми сподіваємося, що замовники будуть активно заповнювати обґрунтування», - відзначила заступниця міністра економіки України Надія Бігун.

Читайте також: Санкційне майно продаватимуть на майданчиках Prozorro.Продажі

У Мінекономіки пояснюють, що додати обґрунтування можна у спеціальному полі в річному плані закупівель або до оголошення торгів, або ж під час чи після їх проведення. Відредагувати поле чи надати додаткову інформацію можливо у будь-який момент, проте на сайті відображатиметься історія змін.

Функція буде доступна для будь-яких закупівель, без прив’язки до очікуваної вартості, предмету закупівлі чи типу процедури.

Знайти обґрунтування можна буде на сторінці тендера, натиснувши на кнопку «Перейти до обгрунтування та плану закупівлі».

Замовник може внести в поле будь-яку інформацію, яку вважає потрібною, а також додати посилання на документи, якщо є така необхідність. Ми рекомендуємо зазначити, чому цю закупівлю необхідно здійснити саме зараз, для чого вона, як допоможе підприємству здійснювати діяльність або яку користь принесе суспільству.

Читайте також: Тилове забезпечення ЗСУ повністю перейшло на закупівлі через Prozorro - Міноборони

Важливо не плутати цей інструмент з обґрунтуванням очікуваної вартості за Постановою Кабінету Міністрів України №710 чи обґрунтуванням укладання прямого договору поза Prozorro за Постановою №1178. На відміну від них нове поле на сайті Prozorro не обов’язкове для заповнення.

Як повідомлялося, на сьогодні близько 80% від усіх коштів на публічні закупівлі витрачаються саме через систему Prozorro.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-