НБУ провів операції з обміну готівкового долара та євро на безготівковий

НБУ провів операції з обміну готівкового долара та євро на безготівковий

Укрінформ
Національний банк провів операції з обміну готівкового долара на безготівковий на суму 100 млн дол. та обміну готівкового євро на безготівковий на суму 72 млн євро.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба НБУ в Фейсбуці.

"НБУ здійснив одразу дві операції з системно-важливими банками з обміну готівкової валюти на безготівкову. У межах першої він запропонував банкам 100 млн дол. США, другої – 100 млн євро", - йдеться в повідомленні.

У Нацбанку зазначають, що в обміну доларів США участь взяли 11 із 14 системно важливих банків, була затребувана вся сума.

Щодо обміну євро, то участь взяли 7 банків із 14 системно важливих, у результаті вони обміняли 72 млн євро.

Читайте також: Нацбанк за тиждень продав на міжбанку майже $482 мільйони

Отже, найближчими днями банки поповнять каси додатковою готівковою валютою, щоб задовольнити попит своїх клієнтів.

У Нацбанку зазначають, що менший попит банків на готівкові євро порівняно з запропонованим Національним банком обсягом вже свідчить про поступове вирішення такої проблеми.

Як повідомлялося, Національний банк України проводитиме операції з обміну готівкової валюти на безготівкову, доки це буде необхідно, а також рекомендує банкам збільшити обсяги завезення готівкової валюти, щоб унеможливити виникнення подібних труднощів у майбутньому.

Національний банк 7 вересня провів першу операцію з обміну готівкового долара на безготівковий. НБУ запропонував 100 млн дол. США готівкою й фактично вся сума була вибрана банками.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-