Через посуху темп наповнення Дністровського водосховища впав майже наполовину

Через посуху темп наповнення Дністровського водосховища впав майже наполовину

Укрінформ
У червні-липні притік у Дністровське водосховище зменшився з 56 до 30 куб. м/с, що є одним із найнижчих показників за останні майже пів століття.

Про це повідомляє ПрАТ «Укргідроенерго» у Фейсбуці, передає Укрінформ.

«За останні майже 50 років на водній артерії Дністра не спостерігалося таких вкрай низьких притоків і зневоднення території. Так, у цей засушливий період з червня по липень притік у Дністровське водосховище зменшився з 56 до 30 куб. м/с», - йдеться в повідомленні.

У компанії наголошують, що попри несприятливі умови, Дністровська ГЕС забезпечувала потреби у воді регіонів України, розміщених у нижній течії ріки Дністер, через Нижньодністровську ГЕС на рівні не менше 110 куб. м/с.

Для забезпечення цих санітарних витрат Дністровське водосховище в цей період спрацьовано на 2,3 м, додали в Укргідроенерго.

Раніше в компанії повідомляли, що за 28 днів липня приплив до Дністровського водосховища дорівнював 64 куб.м/с, що становить лише 19% місячної норми та 99% забезпеченості. Це найменше середнє значення припливу води у липні за весь період експлуатації водосховища, починаючи з 1985 р.

Читайте також: Кременчуцьке водосховище повністю наповнене вперше за 30 років

В Укргідроенерго зазначили, що через маловодність у липні виробіток електроенергії на Дністровській ГЕС зменшився на 43% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Як повідомлялося, Верховна Рада ратифікувала кредитну гарантію для Укргідроенерго на 250 млн дол. ПрАТ "Укргідроенерго" – найбільша гідрогенеруюча компанія в Україні. До її складу входять десять електростанцій на річках Дніпро та Дністер. Наразі Укргідроенерго продовжує забезпечувати покриття пікових навантажень, регулювання частоти та потужності, а також мобільний аварійний резерв в Об’єднаній енергосистемі України.

Фото: Укргідроенерго, Фейсбук

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-