Міжнародні резерви торік зросли на 6% – Нацбанк

Міжнародні резерви торік зросли на 6% – Нацбанк

Укрінформ
Міжнародні резерви України за 2021 рік зросли на 6%, або на 1,8 млрд доларів.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Національний банк України

«Станом на 1 січня 2022 року міжнародні резерви України за попередніми даними становили 30 940,9 млн дол. США. Упродовж 2021 року вони зросли на 1,8 млрд дол. США, або на 6%. Міжнародні резерви збільшилися завдяки отриманню Україною зовнішнього фінансування та купівлі валюти Національним банком на валютному ринку», - йдеться у повідомленні.

Так, у серпні 2021 року Україна отримала 1 928,2 млн спеціальних прав запозичень (СПЗ) у межах загального розподілу від МВФ, а у листопаді – другий транш від МВФ за програмою stand-by обсягом 500 млн СПЗ. Упродовж року також вдалося отримати інше пов’язане офіційне фінансування, зокрема від Єврокомісії обсягом близько 600 млн євро.

Загалом із зовнішніх та внутрішніх джерел у 2021 році Україна отримала 11,2 млрд дол, що майже компенсувало платежі з обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті (11,5 млрд дол).

Упродовж більшої частини року пропозиція валюти на ринку переважала над попитом насамперед завдяки сприятливій світовій кон’юнктурі для основних товарів українського експорту. Національний банк діяв відповідно до Стратегії валютних інтервенцій і викуповував сформований надлишок валюти для поповнення міжнародних резервів, не перешкоджаючи ринковому тренду. За підсумками року чиста купівля валюти Національним банком перевищила 2,4 млрд дол.

У грудні 2021 року міжнародні резерви України зросли на 342,5 млн дол, або на 1,1%. Збільшення їх обсягу насамперед зумовлювалося валютними надходженнями на користь уряду.

Як повідомляв Укрінформ, наприкінці грудня Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна завершує 2021 рік із найвищим доларовим валовим внутрішнім продуктом (ВВП) за всю свою історію - майже 200 млрд дол.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-