Майно Херсонського морпорту передали концесіонеру

Майно Херсонського морпорту передали концесіонеру

Фото
Укрінформ
Міністерство інфраструктури України, ДП «Адміністрація морських портів України», ТОВ «Рисоіл-Херсон» і ТОВ «Херсонський порт» 23 грудня підписали акти про передачу в концесію майна ДП «Херсонський морський торговельний порт» на 30 років. 

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Міністерства інфраструктури у Фейсбуці.

Зазначається, що загальна сума інвестицій у порт — 320 млн грн. Компанія-концесіонер планує провести модернізацію та реконструкцію обладнання, механізацію складів, встановленню додаткових силосів. Для цього вже затверджено план-графік здійснення інвестицій та розроблені технічні проєкти.

«Херсонський порт буде модернізовано, що значно підвищить його ефективність. Йдеться про принаймні 216 млн грн інвестицій у порт у найближчі 3,5 року та щонайменше 18 млн грн для інфраструктури Херсону. Зокрема, у планах — співфінансування капремонту доріг на шляху до порту та нового майданчика для вантажівок поза межами міста. Капітальні інвестиції допоможуть реалізувати потенціал для розвитку перевезень внутрішніми водними шляхами, адже порт знаходиться у дельті Дніпра. Однією з умов концесійного договору є збільшення до 80% частки вантажів, що прямують до порту внутрішнім водним та залізничним транспортом», — розповів міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

За умовами концесійного договору концесіонер зобов’язується: щорічно сплачувати концесійний платіж у розмірі щонайменше 12 млн грн з урахуванням індексації та 7% від чистого доходу; протягом перших трьох з половиною років з дати закінчення перехідного періоду інвестувати в об’єкт щонайменше 216 млн грн, а протягом перших 10 років – ще додатково щонайменше 62 млн грн; забезпечити обсяги перевалки вантажів порту у 2030 році на рівні не менше 1,36 млн тонн; забезпечити безперервну діяльність порту; перевести всіх працівників Херсонського морського порту та частину працівників АМПУ, не допускаючи їх звільнення протягом 10 років; не допускати зниження заробітної плати працівників протягом перших 3-х років з моменту прийняття їх концесіонером на роботу, підвищуючи рівень виплат відповідно до законодавства; виконувати заходи щодо охорони навколишнього природного середовища.

Засновниками ТОВ «Херсонський порт» опосередковано виступають компанії груп Risoil та Georgian Industrial Group. Договір стосовно передачі в концесію майна ДП «Херсонський морський торговельний порт» було підписано 26 червня 2020 року.

Як повідомляв Укрінформ, у вересні 2019 року Міністерство інфраструктури оголосило про початок конкурсів з концесії морських портів «Ольвія» та «Херсон». У січні 2020 року повідомили, що в конкурсі на реалізацію проєкту концесії Херсонського морського торговельного порту перемогла компанія «Рисоіл-Херсон».

Державне підприємство "Херсонський морський торговельний порт" розташоване у місті Херсон та умовно належить до категорії малих морських портів. Воно є державною стивідорною компанією, що здійснює операційну діяльність в акваторії Херсонського порту, зокрема вантажопереробку всіх видів експортно-імпортних, транзитних і каботажних вантажів, крім наливних. Основні вантажі: зернові, харчові, будівельні матеріали та генеральні вантажі.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-