Українці в грудні стали активніше продавати валюту - Данилишин

Українці в грудні стали активніше продавати валюту - Данилишин

Укрінформ
Чистий продаж фізичними особами готівкової іноземної валюти з початку грудня 2021 року перевищив 100 млн доларів США, що, ймовірно, пов’язано зі зростанням споживчих витрат населення напередодні новорічних свят.

Як передає Укрінформ, про це написав голова Ради Національного банку Богдан Данилишин у Фейсбуці.

"На готівковому валютному ринку курс гривні до долару США рухався у фарватері міжбанківського ринку, однак із переважанням пропозиції іноземної валюти над попитом. Так, чистий продаж фізичними особами готівкової іноземної валюти з початку грудня перевищив 100 млн доларів США, що, імовірно, пов’язано зі зростанням споживчих витрат населення напередодні новорічних свят", - йдеться в повідомленні.

Данилишин також зазначив, що з огляду на переважання попиту на іноземну валюту з боку клієнтів банків над її пропозицією обмінний курс гривні до долара США на міжбанківському ринку за плинний тиждень послабився на 1,5% (до 27,3 гривень за 1 долар США).

"Операції банків з валютної позиції та валютні інтервенції Національного банку (чистий продаж іноземної валюти НБУ за минулий тиждень становив 122,5 млн доларів США) дозволили згладжувати надмірні коливання курсу гривні до долару США на ринку", - зауважив Данилишин.

Як повідомляв Укрінформ, за результатами валютних інтервенцій НБУ в 2020 році купівля валюти Національним банком становила 4 929 млн дол. США, а продаж - 3 891 млн дол. США.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-