МХП взяла амбітну ціль стати кліматично нейтральною компанією до 2030 року

МХП взяла амбітну ціль стати кліматично нейтральною компанією до 2030 року

Укрінформ
Зобов'язання стати кліматично нейтральною компанією до 2030 року агрохолдинг МХП взяв на себе ще два роки тому; час показав, що рішення було абсолютно правильним.

Про це Укрінформу розповів президент «МХП Еко Енерджі» Олександр Домбровський за результатами круглого столу «Життя після Глазго. Висновки після події та наступні кроки світової та української спільноти щодо зміни клімату», на якому обговорювалися підсумки Конференції про зміну клімату СОР26.

«Держава та український бізнес мають чіткий алгоритм досягнення вуглецевої нейтральності. Наприклад, у питаннях зі скорочення викидів метану. Майже 10 років тому МХП почала інвестувати в проєкти з дуже серйозними технологічними рішеннями, які дозволяють досягти істотного скорочення викидів метану. І сьогодні ми бачимо, що цей крок був правильним. На нас уже виходять фінансові інституції з інвестиційними пропозиціями», - сказав Домбровський.

Він додав, що більшість країн першої двадцятки сьогодні анонсують плани досягнення вуглецевої нейтральності до 2050 року. Визначилися з датами і колишні опоненти цього тренду - Індія та Китай. Для бізнесу це означає посилення світового тренду до трансформації економік та перетворення так званого карбонового сліду продукції на індикатор конкурентоспроможності компаній.

«Ми достатньо оптимістично дивимося на практичну реалізацію зобов’язань за Другим Національно-визначеним внеском України (НВВ2), які український уряд узяв перед міжнародною спільнотою. І, відповідно, розуміємо завдання, які стоять перед країною, економікою та бізнесом. Але нам потрібна максимальна інтеграція зусиль, відповідний досвід і, звичайно, «зелені» фінанси», - зазначив Домбровський.

За його словами, курс на скорочення викидів має відкрити для українських компаній доступ не лише до фінансів, а й до передових технологій, які дають можливість досягти цього скорочення.

«Світ та Україна потребують нової моделі розвитку економіки. Це неможливо без трансформації. Ми як вертикально інтегрований холдинг маємо модернізувати кожен крок у своєму бізнес-ланцюгу, аби всі процеси були вуглецево нейтральними. Це серйозне завдання, але ми розуміємо, що треба рухатися вперед», - резюмував Домбровський.

Як повідомлялось, 12 листопада у Глазго (Велика Британія) завершився глобальний кліматичний форум СОР26 з обговорення проблем кліматичної кризи та оголошення рішень для їх подолання. Це наймасштабніша конференція з часів підписання Паризької угоди 2015 року, коли більшість країн світу взяли на себе зобов’язання забезпечити стабільний та безпечний клімат, утримати щорічне підвищення температури в рамках 1,5°C.

Ще 2015 року Україна стала однією з країн, що взяла на себе таке зобов’язання. Цьогоріч у Глазго українська делегація оприлюднила Другий Національно-визначений внесок України до угоди, а саме: скоротити до 2030 року викиди парникових газів до рівня 35% порівняно з 1990 роком.

Фото: МХП

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-