Виробництво гідроагрегатів для Дністровської ГАЕС коштуватиме ₴8 мільярдів

Виробництво гідроагрегатів для Дністровської ГАЕС коштуватиме ₴8 мільярдів

Укрінформ
Виготовлення гідроагрегатів для Дністровської гідроакумулюючої станції вартуватиме 8 млрд грн і розраховане на 6 років.

Про це на брифінгу сказав директор АТ «Українські енергетичні машини» (Харків) Віктор Суботін.

«Згідно техзавдання, тих документів, які вже підготовані для обговорення у Верховній Раді, йдеться про 8 млрд грн на 6 років. Це контракт на 3 турбіни і 3 генератори. Це дуже великі кошти, які, безумовно, дадуть змогу працювати нашому об’єднаному підприємству (об’єднано в «Укренергомашини» харківські підприємства «Турбоатом» та «Електроважмаш», - ред.) стабільно та успішно», - сказав Суботін.

Він зазначив, що виготовлення п’ятого, шостого, сьомого агрегатів станції створить нові робочі місця на підприємстві.

«Як тільки ми підпишемо контракт на добудову Дністровської ГАЕС, будемо запрошувати людей на підприємство, будуть додаткові робочі місця», - сказав керівник.

Як повідомляв Укрінформ, будівництво Дністровської ГАЕС є невід’ємною складовою частиною Енергетичної стратегії держави до 2035 року. За проєктом, станція складатиметься із семи гідроагрегатів загальною потужністю 2 268 МВт в генераторному режимі та 2 947 МВт - у насосному. Після введення в експлуатацію усіх семи гідроагрегатів Дністровська ГАЕС стане найбільшою гідроакумулюючою станцією у Європі.

На сьогодні на замовлення Укргідроенерго вже розроблено проєкт будівництва третьої черги Дністровської ГАЕС у складі гідроагрегатів №5–7. Проєкт пройшов державну експертизу та отримав позитивний висновок.

За попереднім планом, завершити спорудження всіх гідроагрегатів планується до 2028 року.

Дністровська ГАЕС із потужністю 2268 МВт зможе забезпечити надійну роботу атомних електростанцій, дозволить довести до нормативного рівня якість виробленої електроенергії за частотою, істотно підвищить надійність енергопостачання, зміцнить енергетичну безпеку України та розширить експортні можливості енергосистеми держави.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-