Рішення про повернення ЗТМК державі оскаржуватимуть - адвокат

Рішення про повернення ЗТМК державі оскаржуватимуть - адвокат

Укрінформ
Адвокат Tolexis Trading Limited Роман Чишинський назвав несправедливим рішення Господарського суду Запорізької області про повершення майнового комплексу Запорізького титано-магнієвого комбінату (ЗТМК) державі; рішення буде оскаржене в суді вищої інстанції.

Про це йдеться в коментарі адвоката, який є у розпорядженні Укрінформу.

"Дане рішення прийняв Господарський суд Запорізької області – суд першої інстанції. Згідно із законодавством, рішення цього суду набуває чинності лише у разі, якщо не буде оскаржене у відведений законодавством термін. Безумовно, ми вважаємо це рішення заангажованим та несправедливим та будемо його оскаржувати", - сказав Чишинський.

Він назвав неправомірними аргументи, на які посилаються САП та Фонд держмайна у справі комбінату, і додав, що "28 січня 2021 року Вищий антикорупційний суд України повністю виправдав Володимира Сивака (ексдиректора ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат" - ред.)".

Як повідомляв Укрінформ, у грудні 2018 року Запорізький титано-магнієвий комбінат, який належав олігарху Дмитру Фірташу, через суд повернули державі.

У березні 2019 року Касаційний господарський суд у складі Верховного суду повернув на новий розгляд справу про повернення заводу у власність держави.

Господарський суд Запорізької області 4 серпня 2021 року задовольнив позов Спеціалізованої антикорупційної прокуратури в інтересах держави до компанії "Толексіс Трейдінг Лімітед" (Кіпр) і ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат" щодо розірвання договору про заснування цього товариства та повернення державі цілісного майнового комплексу ЗТМК.

Читайте також: Суд повернув державі Запорізький титано-магнієвий комбінат, який приватизував Фірташ

Правоохоронці встановили, що у 2013 році за результатами проведеного конкурсу Фонд держмайна України уклав договір про заснування ТОВ «ЗТМК» з переможцем – офшорною компанією «Толексіс Трейдінг Лімітед» (Кіпр), яка входить до групи компаній DF Group. Компанія "Толексіс Трейдінг Лімітед" внесла вклад у грошовій формі в сумі 110 млн дол., який мав виключне цільове призначення – для фінансування модернізації виробництва впродовж 2013 року – першого кварталу 2015 року. Однак хоча частка держави в ТОВ "ЗТМК" становила 51%, фактично підприємство було передано в управління наближеного до інвестора менеджменту, а більшість коштів виведено на рахунки офшорних фірм. За інформацією САП, на модернізацію виробництва фактично було спрямовано лише 20 млн грн.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-