Продаж валюти населенням з початку року перевищив $2 мільярди - Данилишин

Продаж валюти населенням з початку року перевищив $2 мільярди - Данилишин

Укрінформ
Чистий продаж іноземної валюти населенням з початку року перевищив 2 млрд доларів США та виступав вагомим чинником збалансування попиту та пропозиції валюти на ринку.

Як передає Укрінформ, про це на своїй сторінці у Фейсбуці написав голова Ради Національного банку Богдан Данилишин.

"Чистий продаж іноземної валюти населенням (у готівковій та безготівковій формі) з початку року перевищив 2 млрд доларів США (у тому числі, з початку липня – майже 400 млн доларів США) та виступав вагомим чинником збалансування попиту та пропозиції іноземної валюти на ринку", - написав Данилишин.

При цьому він зазначив, що на міжбанківському валютному ринку упродовж тижня попит на іноземну валюту з боку клієнтів банків переважав пропозицію, проте ситуація на ринку залишалася збалансованою з огляду на активні операції банків з власною валютною позицією.

Купівля Національним банком іноземної валюти (загальним обсягом 32 млн дол. США) у дні, коли спостерігалося переважання пропозиції над попитом, дозволило збільшити міжнародні резерви НБУ до 28,5 млрд дол. США. З урахуванням дорозміщення Міністерством фінансів ОЗДП обсяг міжнародних резервів НБУ перевищить 29 млрд дол. США.

"Збільшення пропозиції іноземної валюти у понеділок обумовило зміцнення обмінного курсу гривні до рівня нижче 27 гривень за 1 долар США. Інтервенція НБУ з купівлі іноземної валюти становила 20 млн доларів США (з початку липня +72 млн, з початку року +876 млн доларів США)", - зауважив Данилишин.

Читайте також: Банки за І півріччя купили валюти на $1,25 мільярда – Данилишин

Як повідомляв Укрінформ, протягом 2020 року НБУ купив на міжбанку валюти на 4,93 млрд дол. і продав на 3,89 млрд дол., тобто чиста купівля валюти становила 1,038 млрд дол.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-