Банки прогнозують зростання попиту на споживчі кредити та іпотеку – НБУ

Банки прогнозують зростання попиту на споживчі кредити та іпотеку – НБУ

Опитування
Укрінформ
У наступні 12 місяців банки очікують пожвавлення у сфері кредитування бізнесу і прогнозують подальше зростання попиту на споживчі кредити та іпотеку.

Як передає Укрінформ, про це свідчить опитування НБУ.

«У наступні 12 місяців 79% респондентів прогнозують зростання кредитного портфеля домогосподарств, 88% – корпорацій. Частка банків, які очікують приросту кредитного портфеля підприємств, є найбільшою за всю історію спостережень. 67% фінустанов прогнозують зростання обсягів фондування через збільшення коштів як населення, так і корпорацій», - йдеться в повідомленні.

У найближчі три місяці банки очікують подальшого зростання кредитного ризику та зменшення процентного ризику та ризику ліквідності.

Позитивні настрої банків щодо динаміки кредитування у I кварталі 2021 року посилилися у ІІ кварталі: респонденти відзначили подальше зростання попиту домогосподарств і корпорацій на позики та поліпшили до рекордного показника очікування зростання кредитного портфеля бізнесу.

У квітні-червні 2021 року попит на бізнес-кредити зріс, найбільше – на позики для малих та середніх підприємств (МСП), гривневі та короткострокові кредити. Головні чинники – зниження відсоткових ставок, потреба підприємств у капітальних інвестиціях та оборотному капіталі.

Пом’якшення кредитних стандартів для бізнесу банки відзначають третій квартал поспіль і пояснюють це високим рівнем ліквідності, посиленням конкуренції з іншими банками, позитивними очікуваннями щодо загальної економічної активності та розвитку окремих галузей, насамперед для МСП. Третина респондентів відзначили зростання рівня схвалення заявок внаслідок зниження відсоткових ставок, насамперед великим компаніям, а також через збільшення розміру позик.

Понад 80% банків уважають загальне боргове навантаження середнім, у великих підприємств воно є вищим, якщо порівняти з МСП. Наступного кварталу фінустанови прогнозують найзначніше з 2013 року пом’якшення стандартів гривневого кредитування бізнесу.

Читайте також: НБУ очікує на прогрес у перемовинах України з МВФ

Попит населення на кредити зростає упродовж року. У ІІ кварталі половина респондентів зазначили зростання попиту як на споживче кредитування, так і на іпотеку.

Стандарти кредитування населення пом’якшуються третій квартал поспіль. За іпотечними кредитами – завдяки позитивним очікуванням перспектив ринку нерухомості. Для споживчих кредитів це пов’язано з позитивними очікуваннями платоспроможності споживачів та загальної економічної активності, а також із конкуренцією з іншими банками та небанківськими фінансовими установами.

Як відомо, поточне опитування проводилося із 17 червня до 9 липня 2021 року серед кредитних менеджерів 24 банків, частка яких у загальному обсязі активів банківської системи становить 90%.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-