Трансформація вугільних регіонів передбачає створення мультидонорського фонду

Трансформація вугільних регіонів передбачає створення мультидонорського фонду

Укрінформ
Трансформація вугільних регіонів передбачає створення мультидонорського фонду, який забезпечуватиме фінансування проєктів громад.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство розвитку громад і територій

Зазначається, що за результатами проведення фокус-груп із мешканцями семи шахтарських міст Донецької області уже визначені основні больові точки вугільних регіонів: економічні та екологічні проблеми, якість медичних та житлово-комунальних послуг, стан міської інфраструктури та складнощі з отриманням освіти та перекваліфікацією.

Міністр Олексій Чернишов наголосив, що справедлива трансформація передбачає створення мультидонорського фонду, який буде спрямований на розв’язання цих питань. Наразі вже досягнуто принципових домовленостей з міжнародними партнерами про створення такого фонду.

Читайте також: Шмигаль розповів про умови «зеленого переходу» вугільних регіонів

За словами міністра, мультидонорський фонд забезпечить прозорі та ефективні механізми фінансування проєктів громад та регіонів.

Як повідомлялося, за підтримки Німеччини уряд планує розпочати щонайменше два пілотні проєкти з трансформації вугільних регіонів уже цього року. Загалом, для першого етапу трансформації запропоновано вісім пріоритетних громад, які розташовані в п’яти вугільних регіонах України.

Наприкінці 2020 року Міністерство енергетики прогнозувало, що збиткові шахти в Україні можна буде закрити протягом 10 років. До 2070 року Україна планує повністю відмовитися від викопних видів палива і стати кліматично нейтральною.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-