Держгеонадра продала спецдозвіл на Павлівське родовище за 7,1 мільйона

Держгеонадра продала спецдозвіл на Павлівське родовище за 7,1 мільйона

Укрінформ
Державна служба геології та надр України 22 квітня 2021 року на електронних торгах реалізувала спеціальний дозвіл на користування надрами з покладами каоліну первинного та піску на Павлівському родовищі за 7,1 млн гривень.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Держгеонадр.

«Державна служба геології та надр Україна провела повторний аукціон з продажу спеціального дозволу на користування надрами з метою видобування каоліну первинного та піску (Павлівське родовище – ред.)… В результаті перемогу здобуло ТОВ «Спис Україна», запропонувавши найвищу ціну за лот – 7,1 мільйона гривень», - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що участь в торгах взяли чотири приватні компанії. Боротьбу за право видобувати каолін первинний та пісок вело три підприємства. В результаті перемогу здобуло ТОВ «Спис Україна», запропонувавши найвищу ціну за лот. Друга найвища ціна пропозиція надійшла від ТОВ «Майнінг Індастрі Груп – 7,06 мільйона гривень. Торги стартували із 2,9 млн гривень.

Ділянка надр знаходиться в Дніпропетровській області, та надається в користування на 20 років.

Голова Держгеонадр Ромах Опімах зауважив, що каолін первинний на Павлівському родовищі придатний для використання як шихта для виробництва вогнетривких виробів загального призначення.

«Пісок на ділянці надр можна використовувати для формувальних і стержневих сумішей як наповнювач», – розповів Опімах.

Читайте також: Держгеонадра продала дозволів майже на 69 мільйонів гривень

На попередніх е-торгах з продажу Павлівського родовища переможцем стало ТОВ «Українська компанія з видобування пісків та каолінів», запропонувавши 46,05 млн грн. Проте сплачувати вартість лоту підприємство відмовилося.

Державним балансом запасів корисних копалин України обліковуються запаси каолінів на 41 родовищі. Нині розробляється 21 родовище, на дев’яти з них видобуток тимчасово не ведеться. Одне родовище перебуває на стадії розвідки.

«Ми підготували та розмістили в Інвестиційному атласі надрокористувача пропозиції ділянок надр з покладами каоліну для видобування чи розвідки корисної копалини. Нині в атласі міститься 16 об’єктів, шість з них уже продані на прозорих електронних торгах», – повідомив очільник служби.

Каолін використовують в паперовій, гумовотехнічній, керамічній, фарфорово-фаянсовій, чорній металургії та інших галузях промисловості.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-