В Україні посилять контроль на митниці, щоб запобігти ввезенню насіння з ГМО

В Україні посилять контроль на митниці, щоб запобігти ввезенню насіння з ГМО

Укрінформ
Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів звернулася до Державної митної служби України з проханням посилити контроль, не допустити ввезення на територію України насіння з ГМО.

Як передає Укрінформ, про це повідомила пресслужба відомства.

«Ввезення на територію України, в тому числі в режимі реекспорту, насіння сільськогосподарських рослин з використанням ГМО заборонено чинним законодавством України. Останнім часом в засобах масової інформації поширюється інформація про можливе завезення на територію України з інших країн насіння сої з використанням ГМО. Держпродспоживслужба звернулася листом до Державної митної служби України з проханням посилити контроль за ввезенням на територію України насіння сільськогосподарських культур з метою недопущення ввезення на територію України насіння сільськогосподарських рослин з використанням ГМО», - йдеться у повідомленні.

У відомстві нагадали, що в Україні, відповідно до частини першої статті 15 закону про ГМО, забороняється промислове виробництво та введення в обіг ГМО, а також продукції, виробленої із застосуванням ГМО, до їх державної реєстрації.

При цьому станом на 25 березня 2021 року в Україні не зареєстровані сорти сільськогосподарських культур з ГМО та продукція, вироблена з їх застосуванням.

Читайте також: Держспоживслужба спростовує ввезення в Україну насіння сої з ГМО

Згідно із законом про ГМО, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі, організовує та здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням заходів біологічної і генетичної безпеки щодо сільськогосподарських рослин під час створення, дослідження та практичного використання ГМО у відкритих системах на підприємствах, в установах та організаціях АПК.

Як повідомляв Укрінформ, за даними Держпродспоживслужби, в Україні станом на 1 квітня 2021 року не зареєстровані сорти сої з ГМО та продукція, вироблена з їх застосуванням. Інформації про ввезення такої продукції також на сьогодні немає, стверджують у відомстві.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-