Профспілка гірників пропонує альтернативні варіанти закриттю шахт

Профспілка гірників пропонує альтернативні варіанти закриттю шахт

Укрінформ
Профспілка працівників вугільної промисловості заявляє про наявність альтернативних рішень, які не передбачають закриття шахт у рамках процесу трансформації вугільних регіонів.

Про це повідомляє Дніпропетровська територіальна організація профспілки за підсумками зустрічі з керівництвом дирекції з добутку вугілля компанії "ДТЕК Енерго", передає Укрінформ.

Як наголошують у профспілці, існують альтернативні технології щодо продовження життєвого циклу гірничодобувних підприємств.

Зокрема, як варіант називається підземна газифікація вугілля, що дозволяє отримувати енергетичний продукт у вигляді генераторного газу і хімічну сировину для нафтохімічної і хімічної промисловості.

Також існують технологічні рішення з введення в життєвий цикл гірничодобувного підприємства вітроенергетичних і геотермальних установок.

Крім того, ще одним можливим альтернативним варіантом вирішення проблем з ліквідації гірничодобувних підприємств є продовження терміну експлуатації гірничих підприємств за рахунок залучення до їхньої роботи альтернативних технологій отримання енергоресурсів (електричної, теплової та механічної енергії).

"У "ДТЕК Енерго" вхопилися за ідею декарбонізації, як виправдання щодо закриття шахт. Але сьогодні Україна за рівнем життя посідає 96 місце з 167 країн. З таким рівнем життя і таким економічним розвитком теплова генерація в нашій країні буде використовуватися ще як мінімум 50 років. І закривати шахти сьогодні - це безумство, тому що в нашій країні немає гідної альтернативи тепловій генерації", - заявив голова Дніпропетровської територіальної організації профспілки Сергій Юнак.

Крім того, у профспілці заявили, що їхні пропозиції "наштовхнулися на стіну нерозуміння".

Читайте також: Міненерго планує за рік ліквідувати шахту «Надія» на Львівщині

Як повідомляв Укрінформ, раніше в ДТЕК заявляли, що через закінчення відпрацювання придатних для ефективного видобутку вугілля запасів, вже цього року завершиться робота шахт "Благодатна" і "Сташкова". У 2024-2025 роках - шахт "Степова" і "Ювілейна". Решта шахт Західного Донбасу, що належать компанії ДТЕК, працюватимуть мінімум до 2030 року, а під час закриття ДТЕК керуватиметься тими ж міркуваннями, що і на будь-яких інших вугледобувних підприємствах, - наявністю придатних для видобутку покладів вугілля і безпекою.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-