Нацбанк визначив перелік системно важливих платіжних систем в Україні

Нацбанк визначив перелік системно важливих платіжних систем в Україні

Укрінформ
Національний банк визначив перелік системно важливих, соціально важливих та важливих платіжних систем в Україні. 

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба НБУ.

"Так, результати моніторингу діяльності платіжних систем у 2020 році свідчать про таке. На сьогоднішній день єдиною системно важливою платіжною системою в Україні, як і в попередні роки, залишається система електронних платежів (СЕП) Національного банку України. Перелік платіжних систем, що увійшли до категорії соціально важливих платіжних систем в Україні, не зазнав змін порівняно з 2019 та 2018 роками", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що статус соціально важливих платіжних систем підтвердили п’ять платіжних систем: "MasterCard", "Visa", "NovaPay", "Western Union", "Поштовий переказ", АТ "Укрпошта".

У категорії важливих платіжних систем порівняно з 2019 роком одна платіжна система “FLASHPAY” (ПрАТ “Банк Фамільний”) втратила такий статус. Водночас цьогоріч до цієї категорії увійшли дві нові платіжні системи – “PrivatMoney” (АТ КБ “ПриватБанк”) та “LEO” (ТОВ “ФК ЛЕОГЕЙМІНГ ПЕЙ”).

Тож до важливих платіжних систем належать: “Фінансовий світ”, “MoneyGram”, “City 24", “LEO”, “RIA”, “PrivatMoney”, “INTELEXPRESS”.

До платіжних організацій платіжних систем, що увійшли до категорій важливості, Національний банк установлює посилені вимоги, зокрема в частині управління та організації діяльності, доступу та участі в платіжній системі, системи управління ризиками, забезпечення кіберстійкості та управління безперервністю діяльності тощо.

Крім того, з 2020 року Національний банк визнає операторів послуг платіжної інфраструктури значущими відповідно до встановлених критеріїв .

Якщо порівняти з попереднім роком, перелік значущих операторів послуг платіжної інфраструктури розширився на одного оператора – ТОВ “Ейсі Дісі Процессінг”. Тож за результатами моніторингу за 2020 рік значущими операторами послуг платіжної інфраструктури стали: ПрАТ “Український процесінговий центр”, ТОВ “Ейсі Дісі Процессінг” та ТОВ “ТАС Лінк”.

До таких значущих операторів послуг платіжної інфраструктури Національний банк установлює посилені вимоги щодо забезпечення безперервності діяльності, які ґрунтуються на міжнародних стандартах оверсайта.

Зауважується, що розподіл платіжних систем за категоріями важливості здійснюється регулятором для приведення діяльності значущих платіжних систем, які мають значну частку на ринку, у відповідність до міжнародних стандартів оверсайта.

Читайте також: В Україні з’явилася ще одна платіжна система

Як відомо, Національний банк визначає важливість платіжних систем та операторів послуг платіжної інфраструктури щорічно за підсумками їх діяльності протягом попереднього року. Критеріями визначення важливості платіжних систем є обсяги операцій і види послуг, які надаються платіжними системами. Критеріями визначення важливості операторів послуг платіжної інфраструктури є обсяги операцій, які обробляються ними в платіжних системах.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-