НБУ не вбачає загрози у зацікавленості нерезидентів до українських ОВДП

НБУ не вбачає загрози у зацікавленості нерезидентів до українських ОВДП

Укрінформ
У Національному банку не бачать загрози в тому, що нерезиденти істотно збільшили свій портфель облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).

Про це на прес-конференції сказав голова Національного банку України Яків Смолій, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"З початку року приток зовнішніх коштів від іноземних інвесторів в порівняні з попереднім роком збільшився майже в 7 разів і досяг близько 40 млрд грн, що свідчить про зацікавленість зовнішніх інвесторів до ринку внутрішніх облігацій України. Цей портфель є диверсифікованим по термінах, і ми на сьогодні не вбачаємо одномоментного виходу іноземних інвесторів з цього портфелю. Ми маємо приплив коштів від іноземних інвесторів на ринок ОВДП, але ми не вбачаємо в цьому ризиків", - сказав Смолій.

Читайте також: НБУ пояснив причини девальвації гривні у травні

Як раніше заявляв голова Ради Нацбанку Богдан Данилишин, в найближчі місяці боргові фактори будуть тиснути на валютний ринок в Україні. З його слів, одним із чинників тиску буде погашення короткострокових гривневих ОВДП, які нерезиденти придбали в лютому-квітні. Станом на 13 травня вкладення нерезидентів у ОВДП становили 39,2 млрд грн, порівняно з початком року вони зросли майже у 6,5 раза. Є можливість, що у липні-вересні значна частина коштів після погашення гривневих ОВДП буде конвертуватися в інвалюту та виводитися з України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-