Викиди парникових газів вперше знизилися при зростанні показників ВВП - Семерак

Викиди парникових газів вперше знизилися при зростанні показників ВВП - Семерак

Укрінформ
Міжвідомча комісія із забезпечення виконання Рамкової конвенції ООН про зміну клімату затвердила проект Національного кадастру антропогенних викидів із джерел та абсорбції поглиначами парникових газів в Україні за 1990-2017 роки.

Аналіз Національного кадастру вперше демонструє зниження викидів парникових газів при зростанні показників внутрішнього валового продукту, повідомив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, інформує сайт Мінприроди.

«Починаючи із базового 1990-го року ріст чи зменшення СО2 були в прямій прив'язці до росту чи падіння економіки. Тобто можемо говорити про такий довгоочікуваний декаплінг. Це відбувається через ряд причин, зокрема завдяки зменшенню споживання викопного палива», - пояснив він.

При цьому, згідно з даними Національного кадастру, найбільше викидів парникових газів все ще залишається в енергетичному секторі, сільському господарстві та секторах відходів та їх переробки і транспортної інфраструктури.

«Ми маємо розуміти вже зараз, що перехід до моделі низьковуглецевого розвитку для України у майбутньому є безальтернативним. Уряд це розуміє, і саме з цією метою наприкінці 2018 року було ухвалено Стратегію низьковуглецевого розвитку до 2050 року. Документ ухвалено на виконання Паризької кліматичної угоди. Він якраз передбачає зменшення обсягу викидів парникових газів, відмову від викопного палива і старт інвестування у відновлювані джерела енергії», - пояснив Семерак.

Зазначається також, що цьогорічний Національний кадастр антропогенних викидів із джерел та абсорбції поглиначами парникових газів найближчим часом Мінприроди передасть до Секретаріату Рамкової конвенції ООН про зміну клімату.

Читайте також: Семерак розповів про наслідки погодних аномалій в Україні

Як повідомлялося, протягом 2014-2015 років скорочення викидів парникових газів в Україні відбувалося в основному через події на Донбасі й в Криму. При цьому Російська Федерація щороку намагається включити дані про АР Крим у звітність про викиди та абсорбцію парникових газів, і Україна виступає проти цього.

Національний кадастр антропогенних викидів із джерел та абсорбції поглиначами парникових газів є базою показників щодо викидів і поглиначів парникових газів у всіх секторах промисловості, сільському господарстві, енергетиці, лісовому секторі, секторі відходів та їх переробки, низці інших галузей і щорічно подається країнами до Секретаріату Рамкової конвенції ООН про зміну клімату.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-