Державні шахти на межі повної зупинки - профспілки

Державні шахти на межі повної зупинки - профспілки

Укрінформ
Державні вугільні підприємства опинилися на межі повної зупинки через знеструмленням та припинення видобутку вугілля.

Про це 9 квітня на своїй сторінці у Facebook повідомив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець та процитував звернення шахтарів до високопосадовців України з цього приводу.

«Державні вугільні підприємства опинилися на межі повної зупинки через знеструмленням та припинення видобутку вугілля. Ця ситуація загрожує енергетичній безпеці України та може призвести до непередбачуваних соціально-економічних і екологічних наслідків», - написав профлідер.

Він зазначив, що Незалежною профспілкою гірників України з цього приводу надіслано листи на адресу Президента України Петра Порошенка, Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та Голови Верховної Ради Андрія Парубія.

У зверненні підкреслюється, що цю ситуацію ускладнюють також нарахування санкцій за невчасно сплачені послуги за постачання електроенергії та зростаюча щомісяця заборгованість із заробітної плати шахтарям.

Незалежна профспілка гірників України вважає, що для недопущення небезпечних наслідків знеструмлення підприємств, установ та організацій державної і комунальної власності необхідно прийняти рішення про реструктуризацію підприємствам заборгованості за спожиту електроенергію, а також ухвалити законопроект №9418 від 19.12.2018 р. «Про внесення змін до Закону України "Про ринок електричної енергії" щодо безперебійного постачання електричної енергії деяким суб'єктам господарювання державної та комунальної форми власності».

Допомога у вирішенні питання щодо забезпечення електроенергією потрібна не лише державним шахтам, а й підприємствам, які надають послуги населенню із тепло- й водопостачання та водовідведення, вуличного освітлення і міського електротранспорту.

«Насамкінець, пропонується вжити невідкладних заходів для попередження затоплення державних шахт, а також терміново скликати нараду на рівні Кабінету міністрів із залученням профспілок для вироблення програми забезпечення стабільної роботи вугільних підприємств та енергетичної незалежності й безпеки нашої держави», - заявляють у профспілці.

Читайте також: Середня зарплата за три роки зросла на $170 — Кубів

Як повідомляв Укрінформ, на Донеччині 2 квітня через борги знеструмлені та призупинили роботу шахти «Капітальна» і «Центральна» ДП «Мирноградвугілля». Зранку 3 квітня така ж доля спіткала і шахту 5/6.

Заборгованість державних шахт перед постачальником електроенергії - 14 млрд 900 млн грн. Ця заборгованість сформувалася протягом поточного періоду цього року і попередніх років.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-