Україна і ОАЕ підписали меморандум про співпрацю в агрокомплексі

Україна і ОАЕ підписали меморандум про співпрацю в агрокомплексі

Фото
Укрінформ
Україна і Об’єднані Арабські Емірати підписали Меморандум про співпрацю у сфері сільського господарства та безпечності харчових продуктів.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

“Сьогодні, 20 лютого, Україна і ОАЕ підписали Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством аграрної політики та продовольства України і Міністерством з питань зміни клімату та захисту навколишнього середовища Об’єднаних Арабських Еміратів щодо співробітництва у сфері сільського господарства та безпечності харчових продуктів. Підписання відбулось в м. Дубаї (ОАЕ) під час ділової поїздки української делегації на міжнародну аграрну виставку «Gulfood 2019»”, - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що з боку української сторони Меморандум підписала в.о. міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева, а з боку ОАЕ - міністр з питань зміни клімату та навколишнього середовища Об’єднаних Арабських Еміратів Тані Аль Зеюді.

“Об’єднані Арабські Емірати є важливим партнером для нас в аграрному та харчовому секторі. Україна має намір стати стратегічним партнером ОАЕ для забезпечення продовольчої безпеки цієї країни. Підписання Меморандуму дасть значні можливості нашим країнам суттєво збільшити обсяги двосторонньої торгівлі товарами АПК, розширити товарну номенклатуру, та для поглибленої співпраці у галузі тваринництва і продовольчої безпеки”, - сказала Трофімцева.

Читайте також: OОН допоможе фермерам зупинити деградацію земель в Україні

Вона відмітила позитивну динаміку двосторонньої торгівлі товарами АПК між Україною і ОАЕ. У 2015 році товарообіг аграрними та харчовими товарами між нашими країнами складав 142 млн дол. А за результатами 2018 року цей показник сягнув трохи більше 204 млн дол., з яких 194,3 млн дол. припадає на український експорт.

“Я дуже рада відмітити, що з кожним роком зростає кількість українських виробників, які беруть участь у міжнародній щорічній виставці «Gulfood». Минулого року українських учасників було 30, в 2019 році їх вже 69. При чому також зростає інтерес арабських компаній до українських продуктів та можливостей інвестування», - прокоментувала Ольга Трофімцева.

Міністр Аль Зеюді відвідав український національний стенд і відмітив високий рівень презентації нашої країни та галузі. Він підкреслив, що сторона ОАЕ дійсно зацікавлена в розширенні торгово-економічних відносин та у поглибленні інвестиційного співробітництва. Також він запевнив у готовності сприяти представникам українського малого та середнього бізнесу галузі АПК у знаходженні надійних каналів дистрибуції для збуту товарів у ОАЕ.

Фото: Мінагро

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-